MS v hokeji Slovensko 2011: Rozdiel medzi revíziami

(Výsledky v osemfinálových skupinách)

Riadok 147: Riadok 147:

|}

|}

Po zápase s Česko má Slovensko v turnaji stále len jedinú výhru nad Slovinsko, v osemfinálovej skupine na konte 0 bodov a už len teoretickú šancu na postup. Musí zdolať Fínsko za 3 body, získať 3 body s Dánskom a súčasne Fínsko musí získať z dvoch zápasov maximálne bod.
+
Po zápase s Česko má Slovensko v turnaji stále len jedinú výhru nad Slovinskom, v osemfinálovej skupine na konte 0 bodov a už len teoretickú šancu na postup. Musí zdolať Fínsko za 3 body, získať 3 body s Dánskom a súčasne Fínsko musí získať z dvoch zápasov maximálne bod.

Nakoniec je po prehre s Fínskom koniec nádejám.

Aktuálna revízia z 17:42, 18. máj 2019

Majstrovstvá sveta v hokeji 2011 prebiehali od 29. apríla do 15. mája na Slovensku.

Zápasy sa hrali v mestách Bratislava a Košice. Boli to v poradí 75. majstrovstvá sveta v hokeji, 3. na ľade Slovenska.

Rozlosovanie poradie v základných skupinách

Rozdelenie do skupín sa nelosuje. Vyplýva z aktuálneho poradia v rebríčku IIHF. Jednotlivé reprezentácie začnú na Slovenksu v nasledovných základných skupinách:

Poradie Skupina A (Bratislava) Skupina B (Košice) Skupina C (Bratislava) Skupina D (Košice)
1 Nemecko Kanada Švédsko Česko
2 Rusko Švajčiarsko USA Fínsko
3 Slovensko Francúzsko Nórsko Dánsko
4 Slovinsko Bielorusko Rakúsko Lotyšsko

Každý zápas (aj v základných a osemfinálových skupinách) musí poznať víťaza. Ak sa nerozhodne v riadnom hracom čase, tak sa predlžuje 5 minút (10 minút v semifinále, 20 minút finále) a potom sa idú samostatné nájazdy (séria 3 a potom dáš-nedáš).

Bodovanie:

• Víťaz v riadnom hracom čase... 3 body
  • Víťaz v predĺžení, na nájazdy... 2 body
  • Prehra v predĺžení, na nájazdy... 1 bod
  • Prehra v riadnom hracom čase... bez bodu

V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú: vzájomné zápasy, rozdiel gólov, viac strelených gólov a posledným kritériom je Game Winning Shot competition between the teams concerned.

Rozpis a výsledky v základných skupinách

Hrá sa v Európe, takže všetky časi zodpovedajú údaju na hodinkách v Bratislave.

# Dátum Čas Zápas Skupina Mesto Výsledok
1 29.04.2011 16:15 GER - RUS A Bratislava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
2 29.04.2011 16:15 SUI - FRA B Košice 1:0 p.p.(0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
3 29.04.2011 20:15 SVK - SLO A Bratislava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
4 29.04.2011 20:15 BLR - CAN B Košice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
5 30.04.2011 16:15 FIN - DEN D Bratislava 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
6 30.04.2011 16:15 USA - AUT C Košice 5:1 (2:0, 1:1, 2:0 )
7 30.04.2011 20:15 CZE - LAT D Bratislava 4:2 (1:1, 1:1, 2:0 )
8 30.04.2011 20:15 NOR - SWE C Košice 5:4 n.n.(1:3, 2:0, 1:1, 1:0, 0:0)
9 01.05.2011 16:15 RUS - SLO A Bratislava 6:4 (1:0 ,1:1 ,4:3)
10 01.05.2011 16:15 CAN - FRA B Košice 9:1 (3:0, 2:1, 4:0)
11 01.05.2011 20:15 SVK - GER A Bratislava 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)
12 01.05.2011 20:15 SUI - BLR B Košice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
13 02.05.2011 16:15 CZE - DEN D Bratislava 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
14 02.05.2011 16:15 USA - NOR C Košice 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
15 02.05.2011 20:15 LAT - FIN D Bratislava 2:3 n.n.(0:1, 1:0, 1:1, 0:0)
16 02.05.2011 20:15 SWE - AUT C Košice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
17 03.05.2011 16:15 SLO - GER A Bratislava 2:3 n.n.( 1:0, 1:1, 0:1, 0:0)
18 03.05.2011 16:15 CAN - SUI B Košice 4:3 p.p(0:1, 2:0, 1:2, 1:0 )
19 03.05.2011 20:15 RUS - SVK A Bratislava 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
20 03.05.2011 20:15 FRA - BLR B Košice 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0 )
21 04.05.2011 16:15 DEN - LAT D Bratislava 3:2 n.n.(1:0, 1:2, 0:0, 0:0)
22 04.05.2011 16:15 AUT - NOR C Košice 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
23 04.05.2011 20:15 FIN - CZE D Bratislava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
24 04.05.2011 20:15 SWE - USA C Košice 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Dátum Čas Zápas Skupina Mesto Výsledok
05.05.2011 20:15 Rusko - Dánsko E Bratislava 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
05.05.2011 20:15 Švajčiarsko - Nórsko F Košice 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
06.05.2011 16:15 Nemecko - Fínsko E Bratislava 4:5 n.n. (1:1, 3:2, 0:1, 0:0)
06.05.2011 16:15 Kanada - USA F Košice 4:3 n.n (0:0, 1:2, 2:1 , 0:0)
06.05.2011 20:15 Česko - Slovensko E Bratislava 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
06.05.2011 20:15 Švédsko - Francúzsko F Košice 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
07.05.2011 16:15 Dánsko - Nemecko E Bratislava 4:3 n.n.(1:1, 1:1, 1:1, 0:0)
07.05.2011 16:15 Nórsko - Kanada F Košice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
07.05.2011 20:15 Fínsko - Slovensko E Bratislava 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
07.05.2011 20:15 USA - Francúzsko F Košice 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
08.05.2011 16:15 Česko - Rusko E Bratislava 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
08.05.2011 16:15 Švédsko - Švajčiarsko F Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
09.05.2011 12:15 Slovensko - Dánsko E Bratislava 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
09.05.2011 12:15 Francúzsko - Nórsko F Košice 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
09.05.2011 16:15 Rusko - Fínsko E Bratislava 2:3 n.n. (2:0, 0:2, 0:0, 0:0)
09.05.2011 16:15 Švajčiarsko - USA F Košice 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
09.05.2011 20:15 Nemecko - Česko E Bratislava 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
09.05.2011 20:15 Kanada- Švédsko F Košice 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Zostupujú sa dve mužstvá.

O záchranu budú hrať: Slovinsko, Bielorusko, Rakúsko a Lotyšsko Hrá sa každý z každým.

Rozpis zápasov a výsledky

05.05.2011 16:15 Slovinsko - Lotyšsko G Bratislava 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
05.05.2011 16:15 Bielorusko - Rakúsko G Košice 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)
07.05.2011 12:15 Rakúsko - Slovinsko G Bratislava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
07.05.2011 12:15 Bielorusko - Lotyšsko G Košice 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
08.05.2011 20:15 Slovinsko - Bielorusko G Bratislava 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
08.05.2011 20:15 Lotyšsko - Rakúsko G Košice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Do I. Divízie zostupujú: Slovinsko, Rakúsko

Turnaje I. divízie sa hrali:

• 17.4.-23.4. v Maďarsku - Do A kategórie postúpilo - Taliansko
  • 17.4.-23.4. na Ukrajine - Do A kategórie postúpilo - Kazachstan

Zachránili sa: Bielorusko a Kazachstan. Z MS sa stáva súťaž štátov KHL.

Súpiska slovenských reprezentantov

Predbežná nominácia Slovenska na MS na Slovenksu

Brankári: Jaroslav Halák (St. Louis, NHL), Ján Lašák (Jokerit Helsinki/Fín.), Peter Hamerlík (Třinec/ČR)

Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva/Rus., KHL), Dominik Graňák (OHK Dinamo Moskva/Rus., KHL), Martin Štrbák (OHK Dinamo Moskva/KHL), Peter Podhradský (Dinamo Minsk/Biel., KHL) Ivan Majeský (Skelleftey/Šved.), Ľubomír Višňovký (Anaheim/NHL), Jurčina

Útočníci: Martin Cibák (Severstaľ Čerepovec/Rus., KHL), Marcel Hossa (AK Bars Kazaň/Rus., KHL), Branko Radivojevič (Spartak Moskva/Rus., KHL), Štefan Ružička (Spartak Moskva/Rus., KHL), Miroslav Šatan (OHK Dinamo Moskva/Rus., KHL), Tomáš Surový (Dinamo Riga/Lot., KHL), Jozef Stümpel (Dinamo Minsk/Biel., KHL), Pavol Demitra (KHL), Marián Gáborík (NY Rangers/NHL), Michal Handzuš (LA Kings/NHL), Marián Hossa (Chicago/NHL), Ladislav Nagy (Čerepovec/NHL), Richard Zedník (Jaroslavľ/KHL), Ľuboš Bartečko (Färjestads BK/Šved.)

Kapitánom je Pavol Demitra, jeho asistenti sú ... a ...

Náhradníci: Michal Sersen (Avtomobilist Jekaterinburg/Rus., KHL), Milan Bartovič (HC Bílí Tigři Liberec/ČR), Tomáš Marcinko (Bridgeport Sound Tigers/USA, AHL),

Richard Zedník - Odpojil sa sám naštvane od mužstva pred prvým prípravným zápasom so Švédskom a 16.4 sa zas vrátil. V hre je možnosť alebo Chára alebo Meszároš - vzájomný duel 2. kola play off NHL.

Realizačný tým

• Hlavný tréner: Glen Hanlon (Kanaďan, zmluva od marca 2011 do olympiády v Soči 2014)

Prípravné zápasy vo Fínsku:

• 30.3. Lahti Fínsko - Slovensko 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
  • 2.4. Kouvole Fínsko - Slovensko 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Vrámci Euro Hockey Challenge v Trenčíne

• 8.4. Slovensko - Rakúsko 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
  • 9.4. Slovensko - Rakúsko 5:3 (0:0, 2:3, 3:0)

Od 11.4 v Košiciach

• 13.4. Slovensko - Švédsko (Košice) 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)
  • 15.4. Slovensko - Švédsko (Košice) 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Od 18.4 v Bratislave

• 21.4. Slovensko - Rakúsko 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 0:0) na nájazdy. Vyrovnali a predĺženie sme si vynútili 30 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby v hre bez brankára.
  • 24.4. Slovensko - Bielorusko "B" 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Z prípravného kádra boli postupne vyradený:

• Brankár: Július Hudáček (HC Košice) - zapojil sa do prípravných zápasov
  • Po zápase s Fínskom - Richard Linter (Dinamo Moskva, KHL) zranil sa
  • Po zápase s Rakúskom: Branislav Konrád (Slovan Bratislava), Juraj Cebák (B. Bystrica), Rastislav Deja (Energie K. Vary/ČR)
  • Po zápase so Švédskom: Ján Brejčák (HK Poprad), Vladislav Baláž (HKm Zvolen), Tomáš Záborský (Assat Pori/Fín.)
  • Po zápase s Rakúskom: Juraj Mikuš (Toronto Marlies/Kan., OHL), Juraj Mikúš (Spartak Moskva/Rus., KHL), Richard Pánik (Guelph Storm/Kan.,OHL),
  • Po zápase s Bieloruskom: Ivan Švarný (HC Litvínov/ČR), Richard Stehlík (Kometa Brno/ČR), Vladimír Dravecký (HC Košice), Rastislav Pavlikovský (AIK Štokholm/Švéd.),

Názory fanúšikov

Môžete pridať odkaz a krátku anotáciu na váš článok s postrehmi a názormi na dianie na MS v hokeji na Slovensku

Informácie zo zákulisia šampionátu

O halách

Bratislava - štadión Ondreja Nepelu (počas šampionátu prekrstený na Orenge Arena) prešiel kompletnou rekonštrukciou. Skôr by sa dalo povedať, že bol postavený na novo. No výhrady sa objavili už pri prvom oficiálnom zápase pri plnom zaťažení (Slovensko-Rakúsko):

„To je snáď zlý sen. Kam si mám zložiť kolená,“ nechápavo si obzeral svoje zúfalo tesné miesto pán František z Brna.

Časom pribúdali ironické úškrnky, že vízie o pohodlí na spôsob arén v NHL či vyspelej Európy sa v Bratislave rýchlo rozplynuli. Celé rady divákov sa neveriacky mrvili. Chrbty si nemohli oprieť o operadlo. Tesne pred ním sa zasekli na kovovej žrdi, ktorá je súčasťou vyššieho radu.

Nešťastní diváci si kládli otázku, kto mohol skolaudovať tento výsmech elementárnych parametrov. Málokto si odpustil zľudovený dovetok: A za také peniaze!" Zdroj:Hokejistom sa na štadióne nepozdával ľad, divákom dusno

Košice - Steel Aréna - prešla len drobnou rekonštrukciou. Jedna z mála vecí, čo sa upravovali bolo zvýšenie intenzity osvetlenia. A práve pri prvom zápase musela byť 3. tretina hneď po začiatku prerušená na 10 minút pre jeho výpadok.

Odhad celkového poradia pred začiatkom

Väčšina bookmakerov najviac favorizuje Rusko, nasleduje Kanada, tretími by malo byť Česko. Nasledujú Švédi, a na 5. mieste Slovensko .

Rozhodcovia na MS

Celkovo je na turnaj nominovaných 16 hlavných a 16 čiarových. Dvojicu hlavných budú mať na MS Rusi, Česi, Švajčiari, Švédi a Fíni. Dvoch čiarových rozhodcov vysielajú okrem Slovákov Nemci a Kanaďania.