MS v hokeji FÃnsko a Å védsko 2012: Rozdiel medzi revíziami
d (→O záchranu v elitnej skupine MS) |
|||
(40 medziľahlých úprav od rovnakého používateľa nie je zobrazených.) | |||
Riadok 1: | Riadok 1: | ||
− | Majstrovstvá sveta v hokeji 2012 | + | Majstrovstvá sveta v hokeji 2012 prebiehajú od 4. mája do 20. mája vo Fínsku a Švédsku. |
− | Zápasy sa | + | Zápasy sa hrali systémom dvoch oddelených skupín "divíznym spôsobom", každá v jednej z usporiadateľských krajín. |
− | + | Hralo sa v mestách Helsinky (Hartwall Arenaa) a Stockholm (Ericsson Globe). Boli to v poradí 76. majstrovstvá sveta v hokeji. | |
+ | |||
+ | =Konečné poradie= | ||
+ | |||
+ | *Zlato: Rusko | ||
+ | *Striebro: '''Slovensko''' | ||
+ | *Bronz: Česko | ||
+ | |||
+ | =Kvalifikácia na Zimnú olympiádu v Soči 2014= | ||
+ | |||
+ | Okrem iného, sa hralo aj o postupové miestenky na ZOH v Soči. Slovensko bolo pred MS na 10. mieste. Aby postúpilo, potrebovali sme sa dostať do štvrťfinále. | ||
+ | |||
+ | Na turnaj zimnej olympiády postúpilo priamo prvých 9 týmov dlhodobého rebríčka IIHF - Fínsko, Švédsko, Rusko, Česko, Kanada, USA, Nórsko, Slovensko, Švajčiarsko. Ďalšie budú musieť hrať kvalifikáciu vo februári 2013 o 3 voľné miesta. | ||
+ | |||
+ | Na Olympiáde v Soči 2014 budú tými rozdelené do 3 skupín: | ||
+ | *A: Rusko, '''Slovensko''', USA, kvalifikant | ||
+ | *B: Fínsko, Kanada, Nórsko, kvalifikant | ||
+ | *C: Švédsko, Česko, Švajčiarsko, kvalifikant | ||
+ | Prvé dva mužstvá plus dvaja najlepší postupujú ďalej v olympijskom turnaji. | ||
=Priebeh turnaja= | =Priebeh turnaja= | ||
− | |||
+ | ==Konečné poradie v základných skupinách== | ||
− | + | Rozdelenie do skupín sa nelosuje. Vyplýva z aktuálneho poradia v rebríčku IIHF. Priebežné poradie v základných skupinách: | |
− | |||
− | Rozdelenie do skupín sa nelosuje. Vyplýva z aktuálneho poradia v rebríčku IIHF. | ||
{| " border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="500" valign="top" | {| " border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="500" valign="top" | ||
!Poradie!!Skupina S (Stockholm)!!Skupina H (Helsinki) | !Poradie!!Skupina S (Stockholm)!!Skupina H (Helsinki) | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | |1||Rusko 21b.||Kanada 19b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | |2||Švédsko 18b.||USA 16b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | |3||Česko 14b.||Fínsko 15b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | |4||Nórsko 13b.||'''Slovensko 15b.''' |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | |5||Lotyšsko 6b.||Francúzsko 9b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | |6||Nemecko 6b.||Švajčiarsko 6b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | |7||Dánsko 4b.||Bielorusko 3b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | |8||Taliansko 2b.||Kazachstan 1b. |
|} | |} | ||
+ | Celkové poradie: 9. Francúzsko, 10. Lotyšsko, 11. Švajčiarsko, 12. Nemecko, 13. Dánsko, 14. Bielorusko, 15. Taliansko, 16. Kazachstan. | ||
Každý zápas (aj v základných a osemfinálových skupinách) musí poznať víťaza. Ak sa nerozhodne v riadnom hracom čase, tak sa predlžuje 5 minút (10 minút v semifinále, 20 minút finále) a potom sa idú samostatné nájazdy (séria 3 a potom dáš-nedáš). | Každý zápas (aj v základných a osemfinálových skupinách) musí poznať víťaza. Ak sa nerozhodne v riadnom hracom čase, tak sa predlžuje 5 minút (10 minút v semifinále, 20 minút finále) a potom sa idú samostatné nájazdy (séria 3 a potom dáš-nedáš). | ||
Riadok 43: | Riadok 60: | ||
− | V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú: vzájomné zápasy, rozdiel gólov, viac strelených gólov a posledným kritériom je | + | V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú: vzájomné zápasy, rozdiel gólov v nich, viac strelených gólov v nich a posledným kritériom je poradie v rebríčku IIHF. |
+ | |||
+ | ==O záchranu v elitnej skupine MS== | ||
+ | O záchranu sa nehralo. Posledné mužstvo z každej základnej skupiny zostupuje priamo. | ||
+ | Zostupujú: Kazachstan a Taliansko | ||
+ | |||
+ | Turnaj I. divízie skupiny A sa hral 15.4.-21.4. v Slovinsku. Do A kategórie postúpili - Slovinsko a Rakúsko. | ||
+ | |||
==Rozpis a výsledky v základných skupinách== | ==Rozpis a výsledky v základných skupinách== | ||
− | Hrá sa síce v Európe, ale v dvoch časových pásmach. Všetky časi zodpovedajú údaju na hodinkách v Bratislave a v Stockholme. V Helsinkách je o | + | Hrá sa síce v Európe, ale v dvoch časových pásmach. Všetky časi zodpovedajú údaju na hodinkách v Bratislave a v Stockholme. V Helsinkách je o hodinu viac. |
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="580" valign="top" | {| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="580" valign="top" | ||
Riadok 53: | Riadok 77: | ||
! #!! Dátum!! Čas!! Zápas!! Skupina!! Mesto!! Výsledok | ! #!! Dátum!! Čas!! Zápas!! Skupina!! Mesto!! Výsledok | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 1|| 04.05.2011|| 11:15|| USA - FRA|| H || Helsinki|| - | + | | 1|| 04.05.2011|| 11:15|| USA - FRA|| H || Helsinki|| 7-2 (1-1 3-1 3-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 2|| 04.05.2011|| 12:15|| GER - ITA|| S|| Stockholm || - | + | | 2|| 04.05.2011|| 12:15|| GER - ITA|| S|| Stockholm || 3-0 (1-0 1-0 1-0) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 3|| 04.05.2011|| 15:15|| CAN - SVK|| H|| Helsinki|| - | + | | 3|| 04.05.2011|| 15:15|| CAN - SVK|| H|| Helsinki|| 3-2 (1-0 2-1 0-1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 4|| 04.05.2011|| 16:15|| CZE - DEN|| S|| Stockholm|| - | + | | 4|| 04.05.2011|| 16:15|| CZE - DEN|| S|| Stockholm|| 2-0 (0-0 1-0 1-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 5|| 04.05.2011|| 19:15|| BLR - FIN|| H|| Helsinki|| - | + | | 5|| 04.05.2011|| 19:15|| BLR - FIN|| H|| Helsinki|| 0-1 (0-1 0-0 0-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 6|| 04.05.2011|| 20:15|| SWE - NOR|| S|| Stockholm|| - | + | | 6|| 04.05.2011|| 20:15|| SWE - NOR|| S|| Stockholm|| 3-1 (1-0 1-1 1-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 7|| 05.05.2011|| 14:00|| SUI - KAZ|| H|| Helsinki || - | + | | 7|| 05.05.2011|| 14:00|| SUI - KAZ|| H|| Helsinki || 5-1 (2-0 3-1 0-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 8|| 05.05.2011|| 16:15|| LAT - RUS|| S|| Stockholm||- | + | | 8|| 05.05.2011|| 16:15|| LAT - RUS|| S|| Stockholm||2-5 (1-0 0-2 1-3) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 9|| 05.05.2011|| 18:00|| CAN - USA|| H|| Helsinki|| - | + | | 9|| 05.05.2011|| 18:00|| CAN - USA|| H|| Helsinki|| 4-5p.p (1-1 1-1 2-2 0-1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 10|| 05.05.2011|| 20:15|| SWE - CZE|| S|| Stockholm ||- | + | | 10|| 05.05.2011|| 20:15|| SWE - CZE|| S|| Stockholm ||4-1 (1-0 1-0 2-1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 11|| 06.05.2011|| 11:15|| FRA - KAZ|| H|| Helsinki|| - | + | | 11|| 06.05.2011|| 11:15|| FRA - KAZ|| H|| Helsinki|| 6-3 (3-1 1-1 2-1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 12|| 06.05.2011|| 12:15|| DEN - ITA || S|| Stockholm|| - | + | | 12|| 06.05.2011|| 12:15|| DEN - ITA || S|| Stockholm|| 3-4 (0-2 3-1 0-0 0-1) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 13|| 06.05.2011|| 15:15|| FIN - SVK|| H|| Helsinki|| - | + | | 13|| 06.05.2011|| 15:15|| FIN - SVK|| H|| Helsinki|| 1-0 (1-0 0-0 0-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 14|| 06.05.2011|| 16:15|| RUS - NOR|| S|| Stockholm|| - | + | | 14|| 06.05.2011|| 16:15|| RUS - NOR|| S|| Stockholm|| 4-2 (0-0 3-2 1-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 15|| 06.05.2011|| 19:15|| SUI - BLR|| H|| Helsinki|| - | + | | 15|| 06.05.2011|| 19:15|| SUI - BLR|| H|| Helsinki|| 3-2 (2-1 0-1 1-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 16|| 06.05.2011|| 20:15|| GER - LAT || S || Stockholm|| - | + | | 16|| 06.05.2011|| 20:15|| GER - LAT || S || Stockholm|| 2-3 (0-1 2-1 0-1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 17|| 07.05.2011|| 15:15|| FRA - CAN|| H|| Helsinki||- | + | | 17|| 07.05.2011|| 15:15|| FRA - CAN|| H|| Helsinki|| 2-7 (1-4 1-1 0-2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 18|| 07.05.2011|| 16:15|| CZE - NOR|| S|| Stockholm|| - | + | | 18|| 07.05.2011|| 16:15|| CZE - NOR|| S|| Stockholm|| 4-3n.n. (1-1 1-1 1-1 0-0 1-0) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 19|| 07.05.2011|| 19:15|| USA - SVK|| H|| Helsinki|| - | + | | 19|| 07.05.2011|| 19:15|| USA - SVK|| H|| Helsinki|| 2-4 (1-3 1-0 0-1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 20|| 07.05.2011|| 20:15|| DEN - SWE|| S|| Stockholm||- | + | | 20|| 07.05.2011|| 20:15|| DEN - SWE|| S|| Stockholm|| 4-6 (1-4 1-2 2-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 21|| 08.05.2011|| 15:15|| BLR - KAZ|| H|| Helsinki|| - | + | | 21|| 08.05.2011|| 15:15|| BLR - KAZ|| H|| Helsinki|| 3-2 (0-1 3-1 0-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 22|| 08.05.2011|| 16:15|| LAT - ITA|| S|| Stockholm|| - | + | | 22|| 08.05.2011|| 16:15|| LAT - ITA|| S|| Stockholm|| 5-0 (1-0 2-0 2-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 08.05.2011|| 19:15|| FIN - SUI|| H|| Helsinki|| - | + | | 23|| 08.05.2011|| 19:15|| FIN - SUI|| H|| Helsinki|| 5-2 (1-0 2-2 2-0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 08.05.2011|| 20:15|| RUS - GER|| S|| Stockholm|| - | + | | 24|| 08.05.2011|| 20:15|| RUS - GER|| S|| Stockholm|| 2-0 (1-0 0-0 1-0) |
− | |- valign="top" | + | |- valign="top" style="background:silver" |
− | | 23|| 09.05.2011|| | + | | 23|| 09.05.2011|| 15:15|| SVK - KAZ|| H|| Helsinki|| 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 09.05.2011|| | + | | 24|| 09.05.2011|| 16:15|| NOR - ITA|| S|| Stockholm|| 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 09.05.2011|| 19:15|| | + | | 23|| 09.05.2011|| 19:15|| CAN - SUI|| H|| Helsinki|| 3:2 (0:1 1:0 2:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 09.05.2011|| 20:15|| | + | | 24|| 09.05.2011|| 20:15|| SWE - GER|| S|| Stockholm|| 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 10.05.2011|| 15:15|| USA - BLR|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 10.05.2011|| 15:15|| USA - BLR|| H|| Helsinki|| 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 10.05.2011|| 16:15|| DEN - RUS|| S|| Stockholm|| | + | | 24|| 10.05.2011|| 16:15|| DEN - RUS|| S|| Stockholm|| 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 10.05.2011|| 19:15|| FRA - FIN|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 10.05.2011|| 19:15|| FRA - FIN|| H|| Helsinki|| 1:7 (0:1, 0:4, 1:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 10.05.2011|| 20:15|| CZE - LAT|| S|| Stockholm|| | + | | 24|| 10.05.2011|| 20:15|| CZE - LAT|| S|| Stockholm|| 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 11.05.2011|| 15:15|| KAZ - USA|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 11.05.2011|| 15:15|| KAZ - USA|| H|| Helsinki|| 2:3p.p (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 11.05.2011|| 16:15|| ITA - CZE || S|| Stockholm|| | + | | 24|| 11.05.2011|| 16:15|| ITA - CZE || S|| Stockholm|| 0:6 (0:2, 0:3, 0:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 11.05.2011|| 19:15|| FIN - CAN|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 11.05.2011|| 19:15|| FIN - CAN|| H|| Helsinki|| 3:5 (2:0, 1:3, 0:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 11.05.2011|| 20:15|| RUS - SWE|| S|| Stockholm|| | + | | 24|| 11.05.2011|| 20:15|| RUS - SWE|| S|| Stockholm|| 7:3 (1:2, 2:1, 4:0) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 23|| 12.05.2011|| 11:15|| SVK - BLR|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 12.05.2011|| 11:15|| SVK - BLR|| H|| Helsinki|| 5:1 (1:0, 4:1, 0:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 12.05.2011|| 12:15|| NOR - LAT || S|| Stockholm|| | + | | 24|| 12.05.2011|| 12:15|| NOR - LAT || S|| Stockholm|| 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 12.05.2011|| 15:15|| SUI - FRA|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 12.05.2011|| 15:15|| SUI - FRA|| H|| Helsinki|| 2:4 (0:1, 2:1, 0:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 12.05.2011|| 16:15|| GER - DEN|| S|| Stockholm|| | + | | 24|| 12.05.2011|| 16:15|| GER - DEN|| S|| Stockholm|| 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 12.05.2011|| 19:15|| KAZ - CAN|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 12.05.2011|| 19:15|| KAZ - CAN|| H|| Helsinki|| 0:8 (0:1, 0:2, 0:5) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 12.05.2011|| 20:15|| ITA - SWE || S|| Stockholm|| | + | | 24|| 12.05.2011|| 20:15|| ITA - SWE || S|| Stockholm|| 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 13.05.2011|| 15:15|| FIN - USA|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 13.05.2011|| 15:15|| FIN - USA|| H|| Helsinki|| 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 13.05.2011|| 26:15|| RUS - CZE|| S|| Stockholm|| | + | | 24|| 13.05.2011|| 26:15|| RUS - CZE|| S|| Stockholm|| 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 23|| 13.05.2011|| 19:15|| SUI - SVK|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 13.05.2011|| 19:15|| SUI - SVK|| H|| Helsinki|| 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 13.05.2011|| 20:15|| GER - NOR|| S|| Stockholm|| | + | | 24|| 13.05.2011|| 20:15|| GER - NOR|| S|| Stockholm|| 4:12 (0:3, 1:6, 3:3) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 14.05.2011|| 15:15|| BLR - FRA|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 14.05.2011|| 15:15|| BLR - FRA|| H|| Helsinki|| 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 14.05.2011|| | + | | 24|| 14.05.2011|| 16:15|| LAT - DEN|| S|| Stockholm|| 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) |
− | |||
− | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | | + | | 23|| 14.05.2011|| 19:15|| KAZ - FIN|| H|| Helsinki|| 1:4 (0:0, 0:3, 1:1) |
− | |||
− | |||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| | + | | 24|| 14.05.2011|| 20:15|| ITA - RUS|| S|| Stockholm|| 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 15.05.2011|| | + | | 23|| 15.05.2011|| 11:15|| CAN - BLR|| H|| Helsinki|| 5:1 (1:1, 3:0, 1:0) |
+ | |- valign="top" | ||
+ | | 24|| 15.05.2011|| 12:15|| NOR - DEN || S|| Stockholm||6:2 (0:0, 5:0, 1:2) | ||
+ | |- valign="top" style="background:silver" | ||
+ | | 23|| 15.05.2011|| 15:15|| SVK - FRA|| H|| Helsinki|| 5:4 (2:2, 1:1, 2:1) | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 15.05.2011|| 16:15|| CZE - GER|| S|| Stockholm|| | + | | 24|| 15.05.2011|| 16:15|| CZE - GER|| S|| Stockholm|| 8:1 (3:1, 3:0, 2:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 23|| 15.05.2011|| 19:15|| USA - SUI|| H|| Helsinki|| | + | | 23|| 15.05.2011|| 19:15|| USA - SUI|| H|| Helsinki|| 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 15.05.2011|| 20:15|| SWE - LAT || S|| Stockholm|| | + | | 24|| 15.05.2011|| 20:15|| SWE - LAT || S|| Stockholm|| 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) |
|} | |} | ||
Do štvrťfinále postúpili: | Do štvrťfinále postúpili: | ||
− | V Heslsinkách: | + | *V Heslsinkách: Kanada, USA, Fínsko, '''Slovensko''' |
− | V Stockholme: | + | *V Stockholme: Rusko, Švédsko, Česko, Nórsko |
+ | |||
==Štvrťfinálové dvojice== | ==Štvrťfinálové dvojice== | ||
Riadok 175: | Riadok 200: | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Postupuje | ! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Postupuje | ||
− | |- valign="top" | + | |- valign="top" style="background:silver" |
− | |17.05.09||12:00|| | + | |17.05.09||12:00|| Kanada - Slovensko ||Helsinki|| 3:4 (1:2, 2:0, 0:2) || Slovensko |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |17.05.10||14:45|| | + | |17.05.10||14:45|| Rusko - Nórsko||Stockholm|| 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) || Rusko |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |17.05.10||17:30|| | + | |17.05.10||17:30|| USA - Fínsko||Helsinki|| 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) || Fínsko |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |17.05.10||20:15|| | + | |17.05.10||20:15|| Švédsko - Česko ||Stockholm|| 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)|| Česko |
|} | |} | ||
Domáci hrajú večerný zápas. | Domáci hrajú večerný zápas. | ||
Riadok 191: | Riadok 216: | ||
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Postupuje | ! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Postupuje | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |19.05.10||13:30|| - ||Helsinki|| | + | |19.05.10||13:30|| Rusko - Fínsko ||Helsinki|| 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)||Rusko |
− | |- valign="top" | + | |- valign="top" style="background:silver" |
− | |19.05.10||17:30|| - ||Helsinki|| | + | |19.05.10||17:30|| Česko - Slovensko||Helsinki|| 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)||Slovensko |
|} | |} | ||
Riadok 203: | Riadok 228: | ||
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!! Víťaz | ! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!! Víťaz | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |20.05.10||15:00|| | + | |20.05.10||15:00|| Fínsko - Česko||Helsinki|| 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)|| Česko |
|} | |} | ||
==Finále== | ==Finále== | ||
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="580" valign="top" | {| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="580" valign="top" | ||
− | |- valign="top" | + | |- valign="top" style="background:silver" |
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Víťaz | ! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Víťaz | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |20.05.10||19:30|| | + | |20.05.10||19:30|| Rusko - Slovensko||Helsinki|| 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)|| Rusko |
|} | |} | ||
− | == | + | =Súpiska slovenských reprezentantov= |
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | = | + | ==Nominácia Slovenska na MS vo Fínsku a Švédsku== |
− | + | '''Brankári:''' Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec, ČR), Ján Laco (HC Lev Poprad, SR/KHL) | |
− | ''' | + | '''Obrancovia:''' Ivan Baranka (Spartak Moskva, Rus./KHL), Tomáš Starosta (Jugra Chanty-Mansijsk, Rus./KHL), René Vydarený (HC České Budějovice, ČR), Kristián Kudroč (Ässät Pori, Fín.), Andrej Sekera (Buffalo), Zdeno Chára (Boston Bruins/NHL), Dominik Graňák (OHK Dinamo Moskva, Rus./KHL), Michal Sersen (Sparta Praha, ČR) |
− | ''' | + | '''Útočníci:''' Milan Bartovič (Bílí Tygři Liberec, ČR), Mario Bližňák (HC Sparta Praha, ČR), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL), Tomáš Surový (CSKA Moskva, Rus./KHL), Branko Radivojevič (Atlant Mytišči, Rus./KHL), Michel Miklík, Marcel Haščák (obaja HC Košice), Libor Hudáček, Miroslav Šatan (obaja HC Slovan Bratislava), Tomáš Tatar (Grand Rapids Griffins/AHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers/NHL), Juraj Mikúš (TPS Turku, Fín.) Michal Handzuš (San Jose Sharks/NHL), Marek Hovorka (Rytíři Kladno/ČR) |
− | + | Maximum je 22 hráčov v poli a 3 brankári. Do zápasu sa nasadzuje 20+2. | |
− | Kapitánom je | + | Kapitánom je Zdeno Chára, jeho asistenti sú Miroslav Šatan a Dominik Graňák. |
'''Náhradníci''': | '''Náhradníci''': | ||
+ | *Brankár: | ||
+ | *Obranca: | ||
+ | *Útočníci: Rastislav Špirko (8.5. odletel domov) | ||
− | + | Čakalo sa na: | |
− | + | *NHL: Marián Gáborík (New York Rangers/NHL) (postúpil do finále konferencie), Richard Pánik (Norfolk Admirals/AHL) | |
===Hrať nebudú=== | ===Hrať nebudú=== | ||
− | *Z NHL: | + | *Z NHL:Jaroslav Halák (St. Louis/NHL) - zranený členok |
− | |||
==Realizačný tým== | ==Realizačný tým== | ||
− | *Hlavný tréner: | + | *Hlavný tréner: Vladimír Vůjtek |
− | *Asistenti trénera: | + | *Asistenti trénera: Jerguš Bača (za Petra Oremusa) |
− | *Vedúci výpravy: | + | *Generálny manažér: Otto Sýkora |
+ | *Vedúci výpravy: Igor Nemeček | ||
*Tréner brankárov | *Tréner brankárov | ||
*Konzultant: | *Konzultant: | ||
*Technický vedúci: | *Technický vedúci: | ||
− | + | *Lekár: Jozef Kubašovský | |
− | *Lekár: | ||
*Kondičný tréner: | *Kondičný tréner: | ||
− | *Maséri: | + | *Maséri: Michal Malina, Samuel Petráš |
− | *Videotréner: | + | *Videotréner: Igor Andrejkovič |
*Hovorca: | *Hovorca: | ||
Riadok 263: | Riadok 283: | ||
===Prehľad prípravných zápasov=== | ===Prehľad prípravných zápasov=== | ||
− | + | 6.4. a 7.7 Košice: | |
+ | *Slovensko - Dánsko 1:3 | ||
+ | *Slovensko - Dánsko 3:4 po nájazdoch | ||
+ | |||
+ | 13 a 14 apríla Yaroslavl | ||
+ | *Rusko-Slovensko 2:1 po nájazdoch | ||
+ | *Rusko-Slovensko 3:2 | ||
+ | |||
+ | 18.4. Praha | ||
+ | *Česko - Slovensko 3-1 | ||
− | + | 20.4. Bratislava | |
+ | *Slovensko - Česko 2-3 po nájazdoch | ||
+ | 27-28.4. vrámci Škoda cup v Bratislave: | ||
+ | *Slovensko - Nórsko 4-5 po nájazdoch | ||
+ | *Slovensko - Nemecko 5-4 po nájazdoch | ||
− | Z prípravného kádra boli | + | |
+ | Z prípravného kádra boli vyradený: Milan Hruška, Vladimír Mihálik, Peter Mikuša, Richarda Stehlík,Martin Cibák, Vladimír Dravecký a Milan Kytnár. | ||
Riadok 277: | Riadok 311: | ||
=Informácie zo zákulisia šampionátu= | =Informácie zo zákulisia šampionátu= | ||
− | == | + | ==Prehnané ceny vstupeniek== |
+ | "Ekonomická kríza zasiahla aj hokejové kluby vo Fínsku, mnohé hospodárili v tejto sezóne v strate,“ vravel so znalosťami odborníka. „Len pri príprave šampionátu akoby pri cenách lístkov s krízou vôbec nekalkulovali. Ťažko by som mohol prísť na zápas Fínska so štvorčlennou rodinou a vysoliť za to vyše šesťsto eur.“ | ||
+ | |||
+ | V Štokholme nie je situácia o nič lepšia, domáci hrali pred ani nie na tretinu zaplneným hľadiskom, hokejisti sa cítili ako v kostole. | ||
+ | „Je to hanba. Na zápasoch sú nedôstojné návštevy, zúfalá atmosféra,“ sťažoval sa novinárom český tréner Alois Hadamczik. | ||
+ | |||
+ | [http://hokej.sme.sk/c/6368351/fini-spominaju-na-bratislavu.html Fíni spomínajú na Bratislavu] | ||
==Odhad celkového poradia pred začiatkom== | ==Odhad celkového poradia pred začiatkom== | ||
Väčšina bookmakerov najviac favorizuje ..., nasleduje ..., tretími by malo byť ... . Nasledujú ..., a na 5. mieste '''...''' . | Väčšina bookmakerov najviac favorizuje ..., nasleduje ..., tretími by malo byť ... . Nasledujú ..., a na 5. mieste '''...''' . | ||
− | |||
==Rozhodcovia na MS== | ==Rozhodcovia na MS== | ||
− | Celkovo je na turnaj nominovaných | + | Celkovo je na turnaj nominovaných 16 hlavných a 16 čiarových. Dvojicu hlavných budú mať na MS ... |
Slovenský rozhodcovia: | Slovenský rozhodcovia: | ||
− | * hlavný: | + | * hlavný: Vladimír Baluška |
− | * čiarový: | + | * čiarový: Miroslav Valach |
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
Riadok 305: | Riadok 335: | ||
==Sledovanie zápasov cez internet== | ==Sledovanie zápasov cez internet== | ||
− | === | + | ===Český rozhlas=== |
+ | [http://www.rozhlas.cz/napoveda/zive/_zprava/1054408 Stream ČRo Speciál pro speciální přímé přenosy] | ||
+ | ===RTVS=== | ||
+ | Odvysiela 44 zápasov na živo, 6 záznamov a 4 sa budú prelínať. | ||
+ | [http://hokej.stv.sk/live?channel=2 Prenosy na Dvojke] - len z územia SR | ||
+ | |||
===ČT=== | ===ČT=== | ||
− | Rozpis zápasov vysielaných na ČT 4 Šport. | + | [http://www.ceskatelevize.cz/mshokej/program-ms/ Rozpis zápasov] vysielaných na ČT 4 Šport. |
+ | [http://www.ceskatelevize.cz/mshokej/ MS Hokej 2012 na ČT4-šport]. Možnosť sledovať on-line aj zápasy (vrátane súbežných), ktoré nevysielajú na ČT4. Samozrejme len z územia ČR. | ||
===IIHF=== | ===IIHF=== | ||
[http://www.iihf.com/channels-12/iihf-world-championship-wc12/home/welcome.html O turnaji.] | [http://www.iihf.com/channels-12/iihf-world-championship-wc12/home/welcome.html O turnaji.] | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
[[Kategória:Hokej]] | [[Kategória:Hokej]] |
Aktuálna revízia z 21:52, 20. máj 2012
Majstrovstvá sveta v hokeji 2012 prebiehajú od 4. mája do 20. mája vo Fínsku a Švédsku.
Zápasy sa hrali systémom dvoch oddelených skupín "divíznym spôsobom", každá v jednej z usporiadateľských krajín.
Hralo sa v mestách Helsinky (Hartwall Arenaa) a Stockholm (Ericsson Globe). Boli to v poradí 76. majstrovstvá sveta v hokeji.
Obsah
Konečné poradie
- Zlato: Rusko
- Striebro: Slovensko
- Bronz: Česko
Kvalifikácia na Zimnú olympiádu v Soči 2014
Okrem iného, sa hralo aj o postupové miestenky na ZOH v Soči. Slovensko bolo pred MS na 10. mieste. Aby postúpilo, potrebovali sme sa dostať do štvrťfinále.
Na turnaj zimnej olympiády postúpilo priamo prvých 9 týmov dlhodobého rebríčka IIHF - Fínsko, Švédsko, Rusko, Česko, Kanada, USA, Nórsko, Slovensko, Švajčiarsko. Ďalšie budú musieť hrať kvalifikáciu vo februári 2013 o 3 voľné miesta.
Na Olympiáde v Soči 2014 budú tými rozdelené do 3 skupín:
- A: Rusko, Slovensko, USA, kvalifikant
- B: Fínsko, Kanada, Nórsko, kvalifikant
- C: Švédsko, Česko, Švajčiarsko, kvalifikant
Prvé dva mužstvá plus dvaja najlepší postupujú ďalej v olympijskom turnaji.
Priebeh turnaja
Konečné poradie v základných skupinách
Rozdelenie do skupín sa nelosuje. Vyplýva z aktuálneho poradia v rebríčku IIHF. Priebežné poradie v základných skupinách:
Poradie | Skupina S (Stockholm) | Skupina H (Helsinki) |
---|---|---|
1 | Rusko 21b. | Kanada 19b. |
2 | Švédsko 18b. | USA 16b. |
3 | Česko 14b. | Fínsko 15b. |
4 | Nórsko 13b. | Slovensko 15b. |
5 | Lotyšsko 6b. | Francúzsko 9b. |
6 | Nemecko 6b. | Švajčiarsko 6b. |
7 | Dánsko 4b. | Bielorusko 3b. |
8 | Taliansko 2b. | Kazachstan 1b. |
Celkové poradie: 9. Francúzsko, 10. Lotyšsko, 11. Švajčiarsko, 12. Nemecko, 13. Dánsko, 14. Bielorusko, 15. Taliansko, 16. Kazachstan.
Každý zápas (aj v základných a osemfinálových skupinách) musí poznať víťaza. Ak sa nerozhodne v riadnom hracom čase, tak sa predlžuje 5 minút (10 minút v semifinále, 20 minút finále) a potom sa idú samostatné nájazdy (séria 3 a potom dáš-nedáš).
Bodovanie:
- Víťaz v riadnom hracom čase... 3 body
- Víťaz v predĺžení, na nájazdy... 2 body
- Prehra v predĺžení, na nájazdy... 1 bod
- Prehra v riadnom hracom čase... bez bodu
V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú: vzájomné zápasy, rozdiel gólov v nich, viac strelených gólov v nich a posledným kritériom je poradie v rebríčku IIHF.
O záchranu v elitnej skupine MS
O záchranu sa nehralo. Posledné mužstvo z každej základnej skupiny zostupuje priamo. Zostupujú: Kazachstan a Taliansko
Turnaj I. divízie skupiny A sa hral 15.4.-21.4. v Slovinsku. Do A kategórie postúpili - Slovinsko a Rakúsko.
Rozpis a výsledky v základných skupinách
Hrá sa síce v Európe, ale v dvoch časových pásmach. Všetky časi zodpovedajú údaju na hodinkách v Bratislave a v Stockholme. V Helsinkách je o hodinu viac.
# | Dátum | Čas | Zápas | Skupina | Mesto | Výsledok |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 04.05.2011 | 11:15 | USA - FRA | H | Helsinki | 7-2 (1-1 3-1 3-0) |
2 | 04.05.2011 | 12:15 | GER - ITA | S | Stockholm | 3-0 (1-0 1-0 1-0) |
3 | 04.05.2011 | 15:15 | CAN - SVK | H | Helsinki | 3-2 (1-0 2-1 0-1) |
4 | 04.05.2011 | 16:15 | CZE - DEN | S | Stockholm | 2-0 (0-0 1-0 1-0) |
5 | 04.05.2011 | 19:15 | BLR - FIN | H | Helsinki | 0-1 (0-1 0-0 0-0) |
6 | 04.05.2011 | 20:15 | SWE - NOR | S | Stockholm | 3-1 (1-0 1-1 1-0) |
7 | 05.05.2011 | 14:00 | SUI - KAZ | H | Helsinki | 5-1 (2-0 3-1 0-0) |
8 | 05.05.2011 | 16:15 | LAT - RUS | S | Stockholm | 2-5 (1-0 0-2 1-3) |
9 | 05.05.2011 | 18:00 | CAN - USA | H | Helsinki | 4-5p.p (1-1 1-1 2-2 0-1) |
10 | 05.05.2011 | 20:15 | SWE - CZE | S | Stockholm | 4-1 (1-0 1-0 2-1) |
11 | 06.05.2011 | 11:15 | FRA - KAZ | H | Helsinki | 6-3 (3-1 1-1 2-1) |
12 | 06.05.2011 | 12:15 | DEN - ITA | S | Stockholm | 3-4 (0-2 3-1 0-0 0-1) |
13 | 06.05.2011 | 15:15 | FIN - SVK | H | Helsinki | 1-0 (1-0 0-0 0-0) |
14 | 06.05.2011 | 16:15 | RUS - NOR | S | Stockholm | 4-2 (0-0 3-2 1-0) |
15 | 06.05.2011 | 19:15 | SUI - BLR | H | Helsinki | 3-2 (2-1 0-1 1-0) |
16 | 06.05.2011 | 20:15 | GER - LAT | S | Stockholm | 2-3 (0-1 2-1 0-1) |
17 | 07.05.2011 | 15:15 | FRA - CAN | H | Helsinki | 2-7 (1-4 1-1 0-2) |
18 | 07.05.2011 | 16:15 | CZE - NOR | S | Stockholm | 4-3n.n. (1-1 1-1 1-1 0-0 1-0) |
19 | 07.05.2011 | 19:15 | USA - SVK | H | Helsinki | 2-4 (1-3 1-0 0-1) |
20 | 07.05.2011 | 20:15 | DEN - SWE | S | Stockholm | 4-6 (1-4 1-2 2-0) |
21 | 08.05.2011 | 15:15 | BLR - KAZ | H | Helsinki | 3-2 (0-1 3-1 0-0) |
22 | 08.05.2011 | 16:15 | LAT - ITA | S | Stockholm | 5-0 (1-0 2-0 2-0) |
23 | 08.05.2011 | 19:15 | FIN - SUI | H | Helsinki | 5-2 (1-0 2-2 2-0) |
24 | 08.05.2011 | 20:15 | RUS - GER | S | Stockholm | 2-0 (1-0 0-0 1-0) |
23 | 09.05.2011 | 15:15 | SVK - KAZ | H | Helsinki | 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) |
24 | 09.05.2011 | 16:15 | NOR - ITA | S | Stockholm | 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) |
23 | 09.05.2011 | 19:15 | CAN - SUI | H | Helsinki | 3:2 (0:1 1:0 2:1) |
24 | 09.05.2011 | 20:15 | SWE - GER | S | Stockholm | 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) |
23 | 10.05.2011 | 15:15 | USA - BLR | H | Helsinki | 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) |
24 | 10.05.2011 | 16:15 | DEN - RUS | S | Stockholm | 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) |
23 | 10.05.2011 | 19:15 | FRA - FIN | H | Helsinki | 1:7 (0:1, 0:4, 1:2) |
24 | 10.05.2011 | 20:15 | CZE - LAT | S | Stockholm | 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) |
23 | 11.05.2011 | 15:15 | KAZ - USA | H | Helsinki | 2:3p.p (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) |
24 | 11.05.2011 | 16:15 | ITA - CZE | S | Stockholm | 0:6 (0:2, 0:3, 0:1) |
23 | 11.05.2011 | 19:15 | FIN - CAN | H | Helsinki | 3:5 (2:0, 1:3, 0:2) |
24 | 11.05.2011 | 20:15 | RUS - SWE | S | Stockholm | 7:3 (1:2, 2:1, 4:0) |
23 | 12.05.2011 | 11:15 | SVK - BLR | H | Helsinki | 5:1 (1:0, 4:1, 0:0) |
24 | 12.05.2011 | 12:15 | NOR - LAT | S | Stockholm | 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) |
23 | 12.05.2011 | 15:15 | SUI - FRA | H | Helsinki | 2:4 (0:1, 2:1, 0:2) |
24 | 12.05.2011 | 16:15 | GER - DEN | S | Stockholm | 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) |
23 | 12.05.2011 | 19:15 | KAZ - CAN | H | Helsinki | 0:8 (0:1, 0:2, 0:5) |
24 | 12.05.2011 | 20:15 | ITA - SWE | S | Stockholm | 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) |
23 | 13.05.2011 | 15:15 | FIN - USA | H | Helsinki | 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) |
24 | 13.05.2011 | 26:15 | RUS - CZE | S | Stockholm | 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) |
23 | 13.05.2011 | 19:15 | SUI - SVK | H | Helsinki | 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) |
24 | 13.05.2011 | 20:15 | GER - NOR | S | Stockholm | 4:12 (0:3, 1:6, 3:3) |
23 | 14.05.2011 | 15:15 | BLR - FRA | H | Helsinki | 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) |
24 | 14.05.2011 | 16:15 | LAT - DEN | S | Stockholm | 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) |
23 | 14.05.2011 | 19:15 | KAZ - FIN | H | Helsinki | 1:4 (0:0, 0:3, 1:1) |
24 | 14.05.2011 | 20:15 | ITA - RUS | S | Stockholm | 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) |
23 | 15.05.2011 | 11:15 | CAN - BLR | H | Helsinki | 5:1 (1:1, 3:0, 1:0) |
24 | 15.05.2011 | 12:15 | NOR - DEN | S | Stockholm | 6:2 (0:0, 5:0, 1:2) |
23 | 15.05.2011 | 15:15 | SVK - FRA | H | Helsinki | 5:4 (2:2, 1:1, 2:1) |
24 | 15.05.2011 | 16:15 | CZE - GER | S | Stockholm | 8:1 (3:1, 3:0, 2:0) |
23 | 15.05.2011 | 19:15 | USA - SUI | H | Helsinki | 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) |
24 | 15.05.2011 | 20:15 | SWE - LAT | S | Stockholm | 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) |
Do štvrťfinále postúpili:
- V Heslsinkách: Kanada, USA, Fínsko, Slovensko
- V Stockholme: Rusko, Švédsko, Česko, Nórsko
Štvrťfinálové dvojice
Dátum | Čas | Zápas | Mesto | Výsledok | Postupuje |
---|---|---|---|---|---|
17.05.09 | 12:00 | Kanada - Slovensko | Helsinki | 3:4 (1:2, 2:0, 0:2) | Slovensko |
17.05.10 | 14:45 | Rusko - Nórsko | Stockholm | 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) | Rusko |
17.05.10 | 17:30 | USA - Fínsko | Helsinki | 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) | Fínsko |
17.05.10 | 20:15 | Švédsko - Česko | Stockholm | 3:4 (1:2, 1:1, 1:1) | Česko |
Domáci hrajú večerný zápas.
Semifinále
Dátum | Čas | Zápas | Mesto | Výsledok | Postupuje |
---|---|---|---|---|---|
19.05.10 | 13:30 | Rusko - Fínsko | Helsinki | 6:2 (2:1, 2:0, 2:1) | Rusko |
19.05.10 | 17:30 | Česko - Slovensko | Helsinki | 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) | Slovensko |
Domáci hrajú skorší zápas, potom nasledujú v práve skoršieho zápasu Švédi.
O tretie miesto
Dátum | Čas | Zápas | Mesto | Výsledok | Víťaz |
---|---|---|---|---|---|
20.05.10 | 15:00 | Fínsko - Česko | Helsinki | 2:3 (1:3, 0:0, 1:0) | Česko |
Finále
Dátum | Čas | Zápas | Mesto | Výsledok | Víťaz |
---|---|---|---|---|---|
20.05.10 | 19:30 | Rusko - Slovensko | Helsinki | 6:2 (1:1, 3:0, 2:1) | Rusko |
Súpiska slovenských reprezentantov
Nominácia Slovenska na MS vo Fínsku a Švédsku
Brankári: Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec, ČR), Ján Laco (HC Lev Poprad, SR/KHL)
Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva, Rus./KHL), Tomáš Starosta (Jugra Chanty-Mansijsk, Rus./KHL), René Vydarený (HC České Budějovice, ČR), Kristián Kudroč (Ässät Pori, Fín.), Andrej Sekera (Buffalo), Zdeno Chára (Boston Bruins/NHL), Dominik Graňák (OHK Dinamo Moskva, Rus./KHL), Michal Sersen (Sparta Praha, ČR)
Útočníci: Milan Bartovič (Bílí Tygři Liberec, ČR), Mario Bližňák (HC Sparta Praha, ČR), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL), Tomáš Surový (CSKA Moskva, Rus./KHL), Branko Radivojevič (Atlant Mytišči, Rus./KHL), Michel Miklík, Marcel Haščák (obaja HC Košice), Libor Hudáček, Miroslav Šatan (obaja HC Slovan Bratislava), Tomáš Tatar (Grand Rapids Griffins/AHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers/NHL), Juraj Mikúš (TPS Turku, Fín.) Michal Handzuš (San Jose Sharks/NHL), Marek Hovorka (Rytíři Kladno/ČR)
Maximum je 22 hráčov v poli a 3 brankári. Do zápasu sa nasadzuje 20+2.
Kapitánom je Zdeno Chára, jeho asistenti sú Miroslav Šatan a Dominik Graňák.
Náhradníci:
- Brankár:
- Obranca:
- Útočníci: Rastislav Špirko (8.5. odletel domov)
Čakalo sa na:
- NHL: Marián Gáborík (New York Rangers/NHL) (postúpil do finále konferencie), Richard Pánik (Norfolk Admirals/AHL)
Hrať nebudú
- Z NHL:Jaroslav Halák (St. Louis/NHL) - zranený členok
Realizačný tým
- Hlavný tréner: Vladimír Vůjtek
- Asistenti trénera: Jerguš Bača (za Petra Oremusa)
- Generálny manažér: Otto Sýkora
- Vedúci výpravy: Igor Nemeček
- Tréner brankárov
- Konzultant:
- Technický vedúci:
- Lekár: Jozef Kubašovský
- Kondičný tréner:
- Maséri: Michal Malina, Samuel Petráš
- Videotréner: Igor Andrejkovič
- Hovorca:
Slovenská reprezentácia počas prípravy
Prehľad prípravných zápasov
6.4. a 7.7 Košice:
- Slovensko - Dánsko 1:3
- Slovensko - Dánsko 3:4 po nájazdoch
13 a 14 apríla Yaroslavl
- Rusko-Slovensko 2:1 po nájazdoch
- Rusko-Slovensko 3:2
18.4. Praha
- Česko - Slovensko 3-1
20.4. Bratislava
- Slovensko - Česko 2-3 po nájazdoch
27-28.4. vrámci Škoda cup v Bratislave:
- Slovensko - Nórsko 4-5 po nájazdoch
- Slovensko - Nemecko 5-4 po nájazdoch
Z prípravného kádra boli vyradený: Milan Hruška, Vladimír Mihálik, Peter Mikuša, Richarda Stehlík,Martin Cibák, Vladimír Dravecký a Milan Kytnár.
Názory fanúšikov
Môžete pridať odkaz a krátku anotáciu na váš článok s postrehmi a názormi na dianie na MS v hokeji na Slovensku
Informácie zo zákulisia šampionátu
Prehnané ceny vstupeniek
"Ekonomická kríza zasiahla aj hokejové kluby vo Fínsku, mnohé hospodárili v tejto sezóne v strate,“ vravel so znalosťami odborníka. „Len pri príprave šampionátu akoby pri cenách lístkov s krízou vôbec nekalkulovali. Ťažko by som mohol prísť na zápas Fínska so štvorčlennou rodinou a vysoliť za to vyše šesťsto eur.“
V Štokholme nie je situácia o nič lepšia, domáci hrali pred ani nie na tretinu zaplneným hľadiskom, hokejisti sa cítili ako v kostole. „Je to hanba. Na zápasoch sú nedôstojné návštevy, zúfalá atmosféra,“ sťažoval sa novinárom český tréner Alois Hadamczik.
Odhad celkového poradia pred začiatkom
Väčšina bookmakerov najviac favorizuje ..., nasleduje ..., tretími by malo byť ... . Nasledujú ..., a na 5. mieste ... .
Rozhodcovia na MS
Celkovo je na turnaj nominovaných 16 hlavných a 16 čiarových. Dvojicu hlavných budú mať na MS ...
Slovenský rozhodcovia:
- hlavný: Vladimír Baluška
- čiarový: Miroslav Valach
MS na televíznych obrazovkách a na sieti
Sledovanie zápasov cez internet
Český rozhlas
Stream ČRo Speciál pro speciální přímé přenosy
RTVS
Odvysiela 44 zápasov na živo, 6 záznamov a 4 sa budú prelínať. Prenosy na Dvojke - len z územia SR
ČT
Rozpis zápasov vysielaných na ČT 4 Šport. MS Hokej 2012 na ČT4-šport. Možnosť sledovať on-line aj zápasy (vrátane súbežných), ktoré nevysielajú na ČT4. Samozrejme len z územia ČR.