http://recept-na-zivot.sk/index.php?title=%C5%A0peci%C3%A1lne:Nov%C3%A9Str%C3%A1nky&feed=atom&hideredirs=1&limit=50&offset=&namespace=0&username=&tagfilter=&size-mode=max&size=0
Recept na život - Nové stránky [sk]
2024-03-28T13:22:38Z
Z Recept na život
MediaWiki 1.30.0
http://recept-na-zivot.sk/index.php/MS_v_hokeji_Loty%C5%A1sko_2021
MS v hokeji Lotyšsko 2021
2021-05-24T15:33:12Z
<p>Pilnikm: /* O tretie miesto */</p>
<hr />
<div>Majstrovstvá sveta v hokeji 2021 prebiehajú od 21. mája do 06. júna v Rige v Lotyšsku. <br />
<br />
Šampionát v roku 2020 sa nehral pre pandemickú situáciu ochorenia covid-19. Pôvodne malo spoluorganizovať MS aj Bielorusko. Tomu bola organizácia odňatá na tlak sponzorov kvôli politickej situácii v Bielorusku po pravdepodbe zmanipulovaných prezidenstkých voľbách a protestoch obyvateľstva. <br />
<br />
Rusko hralo pod vlajkou medzinárodného olimpijského výboru ako trest za štátom krytý doping ruských športovcov. Preto sa v zápise uvádzala skratka ROC (ruský olympijský výbor). Po víťazstve namiesto ruskej hymny hrali úrivok z Čajskovského 1. klavírny koncert. Riež nesmeli používať žiadne znaky ruskej reprezentácie. <br />
<br />
Do utorka 1. júna sa hralo bez divákov. Od 1 júna sa do hľadiska dostali iba diváci z Lotyšska, ktorí už boli zaočkovaní proti koronavírusu alebo prekonali ochorenie covid-19. Každý divák bude musieť pri príchode na štadión preukázať, že od jeho kompletnej vakcinácie v Lotyšsku ubehlo najmenej 14 dní alebo má minimálne 22 dní po prvej dávke vakcíny AstraZeneca. Fanúšikovia musia mať nasadené rúško na štadióne i vo vonkajších priestoroch.<br />
<br />
Zápasy sa hrali systémom dvoch skupín s následným play off. Štvrťfinále sa hralo do kríža. <br />
<br />
=Konečné poradie=<br />
<br />
*Zlato: Kanada<br />
*Striebro: Fínsko<br />
*Bronz: USA<br />
<br />
<br />
=Priebeh turnaja=<br />
<br />
==Priebežné poradie v základných skupinách==<br />
<br />
<br />
{| " border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="500" valign="top"<br />
!Poradie!!Skupina A (Lanxes Aréna Kolín)!!Skupina B (AccorHotels Aréna Paríž)<br />
|- valign="top"<br />
|1||Rusko 17 b.||USA 18 b.<br />
|- valign="top<br />
|2||Švajčiarsko 15b.||Fínsko 17 b.<br />
|- valign="top"<br />
|3||Česko 13 b.||Nemecko 12 b.<br />
|- valign="top"<br />
|4||'''Slovensko''' 12 b.||Kanada 10 b.<br />
|- valign="top"<br />
|5||Švédsko 10 b.|| Kazachstan 10 b.<br />
|- valign="top"<br />
|6||Dánsko 9 b.|| Lotyšsko 9 b.<br />
|- valign="top"<br />
|7||Veľká Británia 4 b.|| Nórsko 8 b.<br />
|- valign="top"<br />
|8||Bielorusko 4 b.||Taliansko 0 b.<br />
|}<br />
<br />
'''Celkové poradie:''' 4. Nemecko, 5. Rusko, 6. Švajčiarsko, 7. Česko, 8. Slovensko, 9. Švédsko, 10. Kazachstan, 11. Lotyšsko, 12. Dánsko, 13. Nórsko, 14. Veľká Británia, 15. Bielorusko, 16. Taliansko. <br />
<br />
Každý zápas (aj v základných a osemfinálových skupinách) musí poznať víťaza. Ak sa nerozhodne v riadnom hracom čase, tak sa predlžuje 5 minút (10 minút v semifinále, 20 minút finále) vo formáte 3 na 3. A potom sa idú samostatné nájazdy (séria 5 a potom dáš-nedáš). Finále sa len predlžuje do konečného rozhodnutia z hry. <br />
<br />
Bodovanie:<br />
*Víťaz v riadnom hracom čase... 3 body<br />
*Víťaz v predĺžení, na nájazdy... 2 body<br />
*Prehra v predĺžení, na nájazdy... 1 bod<br />
*Prehra v riadnom hracom čase... bez bodu<br />
<br />
<br />
V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú: vzájomné zápasy, rozdiel gólov v nich, viac strelených gólov v nich a posledným kritériom je poradie v rebríčku IIHF.<br />
<br />
==O záchranu v elitnej skupine MS==<br />
O záchranu sa nehralo. Nikto nezostupuje, keďže sa v roku 2021 nehrali žiadne šampionáty nižších kategórie a teda nie je kto by postupoval vyššie. <br />
<br />
<br />
==Rozpis a výsledky v základných skupinách==<br />
<br />
Hrá sa v Európe, ale v časovom pásme +1 hodina. V tabuľke sú časy SELČ.<br />
<br />
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="680" valign="top"<br />
|- valign="top"<br />
! #!! Dátum!! Čas!! Zápas!! Skupina!! Aréna!! Výsledok<br />
|- valign="top" <br />
| 1|| 21.05.|| 15:15|| RUS - CZE|| A || Olympic sp.cent.|| 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)<br />
|- valign="top"<br />
| 2|| 21.05.|| 15:15|| GER - ITA|| B|| Arena Riga || 9:4 (2:2, 5:0, 2:2)<br />
|- valign="top" style="background:silver" <br />
| 3|| 21.05.|| 19:15|| BLR - SVK|| A|| Olympic sp.cent.|| 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)<br />
|- valign="top" <br />
| 4|| 21.05.|| 19:15|| CAN- LAT|| B|| Arena Riga|| 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 5|| 22.05.|| 11:15|| DEN - SWE|| A|| Olympic sp.cent.|| 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 6|| 22.05.|| 11:15|| NOR - GER|| B|| Arena Riga|| 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 7|| 22.05.|| 15:15|| GBR - RUS|| A|| Olympic sp.cent.|| 1:7 (1:4, 0:1, 0:2) <br />
|- valign="top" <br />
| 8|| 22.05.|| 15:15|| FIN - USA|| B|| Arena Riga|| 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)<br />
|- valign="top"<br />
| 9|| 22.05.|| 19:15|| CZE - SUI|| A|| Olympic sp.cent.|| 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)<br />
|- valign="top" <br />
| 10||22.05.|| 19:15|| LAT - KAZ|| B|| Arena Riga|| 2:3 s.n. (0:0, 1:1, 1:1, 0:0)<br />
|- valign="top" style="background:silver" <br />
| 11|| 23.05.|| 11:15|| GBR - SVK || A|| Olympic sp.cent.|| 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)<br />
|- valign="top"<br />
| 12|| 23.05.|| 11:15|| NOR - ITA|| B|| Arena Riga|| 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 13|| 23.05.|| 15:15|| SWE - BLR|| A|| Olympic sp.cent.|| 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 14|| 23.05.|| 15:15|| KAZ - FIN|| B|| Arena Riga|| 2:1 s.n. (0:0, 1:1, 0:0, 0:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 15|| 23.05.|| 20:15|| DEN - SUI|| A|| Olympic sp.cent.|| 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 16|| 23.05.|| 20:15|| CAN - USA|| B || Arena Riga|| 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)<br />
|- valign="top" style="background:silver"<br />
| 17|| 24.05.|| 16:15|| SVK - RUS|| A|| Olympic sp.cent.|| 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 18|| 24.05.|| 16:15|| LAT - ITA|| B|| Arena Riga|| 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 19|| 24.05.|| 19:15|| CZE - BRL|| A|| Olympic sp.cent.|| 3:2 p.p. (0:0, 2:1, 0:1, 1:0)<br />
|- valign="top"<br />
| 10|| 24.05.|| 19:15|| GER - CAN|| B|| Arena Riga || 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 21|| 25.05.|| 15:15|| GBR - DEN|| A|| Olympic sp.cent.|| 2:3 p.p(1:2, 0:0, 1:0, 0:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 22|| 25.05.|| 15:15|| USA - KAZ|| B|| Arena Riga|| 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 23|| 25.05.|| 19:15|| SUI - SWE|| A|| Olympic sp.cent.|| 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)<br />
|- valign="top" <br />
| 24|| 25.05.|| 19:15|| FIN - NOR|| B|| Arena Riga|| 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 25|| 26.05.|| 15:15|| RUS - DEN|| A|| Olympic sp.cent.|| 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 26|| 26.05.|| 15:15|| KAZ - GER|| B|| Arena Riga|| 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 27|| 26.05.|| 19:15|| BLR - GBR|| A|| Olympic sp.cent.|| 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 28|| 26.05.|| 19:15|| CAN - NOR|| B|| Arena Riga|| 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)<br />
|- valign="top" style="background:silver"<br />
| 29|| 27.05.|| 15:15|| SUI - SVK|| A|| Olympic sp.cent.|| 8:1 (1:0, 3:0, 4:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 30|| 27.05.|| 15:15|| USA - LAT||B|| Arena Riga|| 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 31|| 27.05.|| 19:15|| SWE - CZE || A|| Olympic sp.cent.|| 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)<br />
|- valign="top" <br />
| 32|| 27.05.|| 19:15|| FIN - ITA|| B|| Arena Riga|| 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 33|| 28.05.|| 15:15|| SWE - GBR|| A|| Olympic sp.cent.|| 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 34|| 28.05.|| 15:15|| KAZ - CAN|| B|| Arena Riga|| 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)<br />
|- valign="top" <br />
| 35|| 28.05.|| 19:15|| DEN - BLR|| A|| Olympic sp.cent.|| 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 36|| 28.05.|| 19:15|| LAT - NOR||B|| Arena Riga|| 3:4 s.n. (2:1, 0:1, 1:1, 0:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 37|| 29.05.|| 12:15|| CZE - GBR|| A|| Olympic sp.cent.|| 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 38|| 29.05.|| 12:15|| ITA - KAZ|| B|| Arena Riga|| 3:11 (0:1, 1:2, 2:8)<br />
|- valign="top" <br />
| 39|| 29.05.|| 15:15|| SUI - RUS|| A|| Olympic sp.cent.|| 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)<br />
|- valign="top" <br />
| 40|| 29.05.|| 15:15|| NOR - USA|| B|| Arena Riga|| 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)<br />
|- valign="top" style="background:silver" <br />
| 41|| 29.05.|| 19:15|| SVK - DEN|| A|| Olympic sp.cent.|| 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 42|| 29.05.|| 19:15|| GER - FIN|| B|| Arena Riga|| 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 43|| 30.05.|| 15:15|| BLR - SUI|| A|| Olympic sp.cent.|| 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)<br />
|- valign="top" <br />
| 44|| 30.05.|| 15:15|| ITA - CAN|| B|| Arena Riga|| 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)<br />
|- valign="top" style="background:silver"<br />
| 45|| 30.05.|| 19:15|| SWE - SVK|| A|| Olympic sp.cent.|| 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 46|| 30.05.|| 19:15|| FIN - LAT|| B|| Arena Riga|| 3:2 p.p. (1:1, 1:0, 0:1, 1:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 47|| 31.05.|| 15:15|| CZE - DEN|| A|| Olympic sp.cent.|| 2:1 s.n. (0:1, 0:0, 1:0, 0:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 48|| 31.05.|| 15:15|| USA - GER|| B|| Arena Riga|| 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 49|| 31.05.|| 19:15|| RUS - SWE|| A|| Olympic sp.cent.|| 3:2 s.n. (0:1, 0:0, 2:1, 0:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 50|| 31.05.|| 19:15|| NOR - KAZ|| B|| Arena Riga|| 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 51|| 1.06.|| 11:15|| SUI - GBR|| A|| Olympic sp. cent.|| 6:3 (2:1, 4:1, 0:1)<br />
|- valign="top" <br />
| 52|| 01.06.|| 11:15|| CAN - FIN|| B|| Arena Riga|| 2:3 s.n. (1:0, 1:1, 0:1, 0:0)<br />
|- valign="top" style="background:silver" <br />
| 53|| 1.06.|| 15:15|| SVK - CZE|| A|| Olympic sp.cent.|| 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)<br />
|- valign="top"<br />
| 54|| 1.06.|| 15:15|| ITA - USA|| B|| Arena Riga|| 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 55|| 1.06.|| 19:15|| RUS - BLR|| A|| Olympic sp.cent.|| 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)<br />
|- valign="top" <br />
| 56|| 1.06.|| 19:15|| GER - LAT|| B|| Arena Riga|| 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)<br />
|}<br />
<br />
<br />
Do štvrťfinále postúpili:<br />
*V skupine A: Švajčiarsko, Rusko, Česko, Slovensko.<br />
*V skupine B: USA, Fínsko, Kanada, Nemecko.<br />
<br />
==Štvrťfinálové dvojice==<br />
<br />
<br />
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="680" valign="top"<br />
|- valign="top"<br />
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Hala!! Výsledok!!Postupuje<br />
|- valign="top" <br />
|03.06.||15:15|| Švajčiarsko - Nemecko||Olympic sp. center|| 2:3 s.n.(1:0, 1:1, 0:1, 0:0) || Nemecko<br />
|- valign="top" style="background:silver" <br />
|03.06.||15:15|| USA - Slovensko||Arena Riga|| 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) || USA<br />
|- valign="top" <br />
|03.06.||19:15|| Rusko - Kanada ||Olympic sp. center|| 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)|| Kanada<br />
|- valign="top"<br />
|03.06.||19:15|| Fínsko - Česko ||Arena Riga|| 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)|| Fínsko<br />
|}<br />
<br />
Švajčiarsko dostalo vyrovnávajúci gól 43 sekúnd pred koncom. Pred dvomi rokmi s Kanadou 1 sekundu.<br />
<br />
==Semifinále==<br />
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="580" valign="top"<br />
|- valign="top"<br />
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Postupuje<br />
|- valign="top"<br />
|05.06.||13:15|| USA - Kanada||Arena Riga|| 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)|| Kanada<br />
|- valign="top" <br />
|05.06.||17:15|| Fínsko - Nemecko ||Arena Riga|| 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)|| Fínsko<br />
|}<br />
<br />
<br />
<br />
==O tretie miesto==<br />
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="580" valign="top"<br />
|- valign="top"<br />
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Hala!! Výsledok!! Víťaz<br />
|- valign="top"<br />
|06.06.||14:15|| USA - Nemecko||Arena Riga|| 6:1 (1:0, 4:0, 1:1) || USA<br />
|}<br />
<br />
==Finále==<br />
{| border="1" cellpadding="3" cellspacing="1" width="580" valign="top"<br />
|- valign="top" <br />
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Hala!! Výsledok!!Víťaz<br />
|- valign="top"<br />
|06.06.||19:15|| Fínsko - Kanada||Arena Riga|| 2:3 p.p. (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)|| Kanada<br />
|}<br />
<br />
Kanada katastrofálne začala, 4 úvodné porážky. Kanada nemusela ani postúpiť, čakala na výsledok zápasu Lotyšsko - Nemecko. <br />
<br />
=Súpiska slovenských reprezentantov=<br />
<br />
==Nominácia Slovenska==<br />
'''Brankári:''' 33 Július Hudáček (Spartak Moskva), 35 Adam Húska (Hartford Wolf Pack), 42 Branislav Konrád (HC Olomouc)<br />
<br />
<br />
'''Obrancovia:''' 3 Adam Jánošík (IK Oskarshamn), 5 Šimon Nemec (HK Nitra), 7 Mário Grman (SaiPa Lappeenranta), 22 Samuel Kňažko (TPS Turku), 28 Martin Gernát (Ocelari Trinec), 29 Michal Ivan (HKM Zvolen), 44 Mislav Rozandič (Bílí Tygři Liberec), 48 Daniel Gachulinec (HC 07 Detva), 65 Martin Bučko (Dynamo Pardubuce), 71 Marek Ďaloga (Dynamo Pardubice), <br />
<br />
'''Útočníci:''' 8 Pavol Skalický (Lukko Rauma), 12 Miloš Kelemen (HKM Zvolen), 13 Michal Krištof (Kartap Oulu), 16 Róret Lantoši (Providence Bruins), 17 David Buc (Bratislava Capitals), 19 Matúš Sukeľ (Sparta Praha), 23 Adam Liška (Severstal Cherepovets), 27 Marek Hrivík (Leksands IF), 34 Peter Cehlárok (Leksands IF), 40 Miloš Roman (Ocelaři Třinec), 60 Juraj Slafkovský (TPS Turku), 67 Marinán Studenič (New Jersey Devils/NHL), 77 Martin Faško-Rudáš (HC 05 Banska Bystrica), 88 Kristián Pospíšil (Lukko Rauma), 89 Adrian Holešinský (HK Nitra)<br />
<br />
Je to najmladší tím v histórii reprezentácie. <br />
<br />
Maximum je 25 hráčov v poli a 3 brankári. Do zápasu sa nasadzuje 20+2. Pred začiatkom prvého zápasu turnaja musia nahlásiť 15+2 a všetci musia byť v dejisku turnaja.<br />
<br />
Kapitánom je Ďaloga, jeho asistenti sú a - . <br />
<br />
<br />
'''Náhradníci''': <br />
<br />
<br />
==Realizačný tým==<br />
<br />
*Hlavný tréner: RAMSAY Craig Edward<br />
*Asistenti trénera: HANDZUS Michal, KOSA Peter, PARDAVY Jan, PODKONICKY Andrej<br />
*Generálny manažér: SATAN Miroslav<br />
*Tréner brankárov: LASAK Jan (nescetoval na MS)<br />
*Lekár: LAUKO Pavol<br />
*Videotréner: ANDREJKOVIC Igor<br />
*Hovorca: JANOSIK Peter<br />
<br />
==Slovenská reprezentácia počas prípravy==<br />
<br />
<br />
<br />
===Prehľad prípravných zápasov===<br />
<br />
==Názory==<br />
<br />
Očakávalo sa, že turnaj bude najspebší za mnohé roky. Prvé zápasy Švédov, Kanady, USA to potvrdzovali. Dôvodom malo byť odmietnutie mnohých hráčov kvôli pandémii covid-19. Aj tak slabé taliansko muselo doma nechať 14 hráčov a hlavného trénera kvôli infekcii covid-19. <br />
<br />
<br />
Hodnotenie účinkovania Slovenskej reprezentácie: Najlepší nastup do turňaja v histórii samostatnej slovenskej reprezentácie. <br />
<br />
=Informácie zo zákulisia šampionátu=<br />
<br />
<br />
==Odhad celkového poradia pred začiatkom==<br />
<br />
<br />
<br />
==Rozhodcovia na MS==<br />
Rozhodcovia sú označení číslami na dresoch podľa vlastného výberu.<br />
<br />
Celkovo je na turnaj nominovaných 16 hlavných a 16 čiarových.<br />
<br />
Slovenský rozhodcovia:<br />
* hlavný: STANO Peter<br />
* čiarový: -<br />
* supervisor: -<br />
<br />
=MS na televíznych obrazovkách a na sieti=<br />
<br />
<br />
==Sledovanie zápasov cez internet==<br />
===Český rozhlas===<br />
<br />
[http://www.rozhlas.cz/zpravy/sport/_zprava/1387893 Program streamu ČRo Sport]<br />
<br />
Aplikácia [https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.ceskyrozhlas.iradio iRadio - Android]<br />
<br />
===RTVS===<br />
<br />
[http://hokej.rtvs.sk/uvod On-line] -len z územia Slovenska.<br />
<br />
===ČT===<br />
<br />
[http://www.ceskatelevize.cz/sport/zive-vysilani/ Živé visílání] - len z územia ČR<br />
<br />
===IIHF===<br />
[https://www.new-iihf.com/en/events/2018/wm O turnaji.]<br />
<br />
[[Kategória:Hokej]]</div>
Pilnikm