MS v hokeji Česká republika 2015: Rozdiel medzi revíziami
Riadok 27: | Riadok 27: | ||
|1||Kanada 9 b.||USA 9 b. | |1||Kanada 9 b.||USA 9 b. | ||
|- valign="top | |- valign="top | ||
− | |2||Švédsko 8 b.|| | + | |2||Švédsko 8 b.||'''Slovensko ''' 7 b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |3||Švajčiarsko 7 b.|| | + | |3||Švajčiarsko 7 b.||Bielorusko 7 b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |4||Česko 4 b.|| | + | |4||Česko 4 b.|| Rusko 6 b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |5||Nemecko 3 b. || | + | |5||Nemecko 3 b. || Fínsko 6 b. |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
|6||Rakúsko 2 b.|| Dánsko 1 b. | |6||Rakúsko 2 b.|| Dánsko 1 b. | ||
Riadok 69: | Riadok 69: | ||
! #!! Dátum!! Čas!! Zápas!! Skupina!! Aréna!! Výsledok | ! #!! Dátum!! Čas!! Zápas!! Skupina!! Aréna!! Výsledok | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 1|| 01.05. | + | | 1|| 01.05.2015|| 16:15|| CAN - LAT|| A || Praha || 6:1 (3:0, 2:0, 1:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 2|| 01.05. | + | | 2|| 01.05.2015|| 16:15|| USA - FIN|| B|| Ostrava || 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 3|| 01.05. | + | | 3|| 01.05.2015|| 20:15|| CZE - SWE|| A|| Praha|| 5:6 s.n. (1:2, 0:1, 4:2, 0:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 4|| 01.05. | + | | 4|| 01.05.2015|| 20:15|| RUS - NOR|| B|| Ostrava || 6:2 (4:0, 2:2, 0:0) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 5|| 02.05. | + | | 5|| 02.05.2015|| 12:15|| SVK - DEN|| B|| Ostrava|| 4:3 s.n. (0:0, 0:1, 3:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 6|| 02.05. | + | | 6|| 02.05.2015|| 12:15|| SUI - AUT|| A|| Praha|| 3:4 s.n. (1:0, 1:1, 1:2, 0:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 7|| 02.05. | + | | 7|| 02.05.2015|| 16:15|| BLR - SLO|| B|| Ostrava || 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 8|| 02.05. | + | | 8|| 02.05.2015|| 16:15|| FRA - GER|| A|| Praha ||1:2 (0:1, 0:0, 1:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 9|| 02.05. | + | | 9|| 02.05.2015|| 20:15|| NOR - USA|| B|| Ostrava || 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 10|| 02.05. | + | | 10|| 02.05.2015|| 20:15|| LAT - CZE|| A|| Praha || 2:4 (0:1, 3:1, 1:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 11|| 03.05. | + | | 11|| 03.05.2015|| 12:15|| AUT - SWE|| A|| Praha|| 1:6 (0:3, 0:3, 1:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 12|| 03.05. | + | | 12|| 03.05.2015|| 12:15|| RUS - SLO || B|| Ostrava|| 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 13|| 03.05. | + | | 13|| 03.05.2015|| 16:15|| CAR - GER|| A|| Praha|| 10:0 (4:0, 5:0, 1:0) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 14|| 03.05. | + | | 14|| 03.05.2015|| 16:15|| BLR - SVK|| B|| Ostrava|| 1:2 p.p. (0:0, 0:0, 1:1, 0:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 45|| 03.05. | + | | 45|| 03.05.2015|| 20:15|| FRA - SUI|| A|| Praha|| 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 16|| 03.05. | + | | 16|| 03.05.2015|| 20:15|| DEN - FIN|| B || Ostrava||0:3 (0:0, 0:3, 0:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 17|| 04.05. | + | | 17|| 04.05.2015|| 16:15|| RUS - USA|| B|| Ostrava|| 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 18|| 04.05. | + | | 18|| 04.05.2015|| 16:15|| LAT - SWE|| A|| Praha|| 1:8 (0:1, 1:3, 0:4) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 19|| 04.05. | + | | 19|| 04.05.2015|| 20:15|| NOR - FIN|| B|| Ostrava|| 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 20|| 04.05. | + | | 20|| 04.05.2015|| 20:15|| CAN - CZE|| A|| Praha|| 6:3 (2:1, 1:1, 3:1) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 21|| 05.05. | + | | 21|| 05.05.2015|| 16:15|| DEN - BLR|| B|| Ostrava|| 1:5 (1:0, 0:3, 0:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 22|| 05.05. | + | | 22|| 05.05.2015|| 16:15|| SUI - GER|| A|| Praha|| 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 23|| 05.05. | + | | 23|| 05.05.2015|| 20:15|| SVK - SLO|| B|| Ostrava|| 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 24|| 05.05. | + | | 24|| 05.05.2015|| 20:15|| AUT - FRA|| A|| Praha|| 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 25|| 06.05. | + | | 25|| 06.05.2015|| 16:15|| RUS - DEN|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 26|| 06.05. | + | | 26|| 06.05.2015|| 16:15|| SUI - LAT|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 27|| 06.05. | + | | 27|| 06.05.2015|| 20:15|| SVK - NOR|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 28|| 06.05. | + | | 28|| 06.05.2015|| 20:15|| SWE - CAN|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 29|| 07.05. | + | | 29|| 07.05.2015|| 16:15|| USA - BLR|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 30|| 07.05. | + | | 30|| 07.05.2015|| 16:15|| CZE - FRA ||A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 31|| 07.05. | + | | 31|| 07.05.2015|| 20:15|| FIN - SLO|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 32|| 07.05. | + | | 32|| 07.05.2015|| 20:15|| SWE - GER|| A|| Praha||-:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 33|| 08.05. | + | | 33|| 08.05.2015|| 16:15|| SLO - NOR|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 34|| 08.05. | + | | 34|| 08.05.2015|| 16:15|| CZE - AUT || A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 35|| 08.05. | + | | 35|| 08.05.2015|| 20:15|| USA - DEN|| B|| Ostrava||-:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 36|| 08.05. | + | | 36|| 08.05.2015|| 20:15|| GER - LAT||A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 37|| 09.05. | + | | 37|| 09.05.2015|| 12:15|| BLR - RUS|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 38|| 09.05. | + | | 38|| 09.05.2015|| 12:15|| FRA - CAN || A|| Praha||-:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 39|| 09.05. | + | | 39|| 09.05.2015|| 16:15|| FIN - SVK|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 40|| 09.05. | + | | 40|| 09.05.2015|| 16:15|| AUT - LAT|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 41|| 09.05. | + | | 41|| 09.05.2015|| 20:15|| DEN - NOR|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 42|| 09.05. | + | | 42|| 09.05.2015|| 20:15|| SWE - SUI || A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 43|| 10.05. | + | | 43|| 10.05.2015|| 16:15|| SLO - USA|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 44|| 10.05. | + | | 44|| 10.05.2015|| 16:15|| GER - CZE|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 45|| 10.05. | + | | 45|| 10.05.2015|| 20:15|| SVK - RUS|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 46|| 10.05. | + | | 46|| 10.05.2015|| 20:15|| SUI - CAN|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 47|| 11.05. | + | | 47|| 11.05.2015|| 16:15|| FIN - BLR|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 48|| 11.05. | + | | 48|| 11.05.2015|| 16:15|| GER - AUT|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 49|| 11.05. | + | | 49|| 11.05.2015|| 20:15|| SLO - DEN|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 50|| 11.05. | + | | 50|| 11.05.2015|| 20:15|| SWE - FRA|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 51|| 12.05. | + | | 51|| 12.05.2015|| 12:15|| NOR - BLR|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 52|| 12.05. | + | | 52|| 12.05.2015|| 12:15|| CAN - AUT || A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" style="background:silver" | |- valign="top" style="background:silver" | ||
− | | 53|| 12.05. | + | | 53|| 12.05.2015|| 16:15|| USA - SVK|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
− | |- valign="top" | + | |- valign="top" |
− | | 54|| 12.05. | + | | 54|| 12.05.2015|| 16:15|| LAT - FRA|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 55|| 12.05. | + | | 55|| 12.05.2015|| 20:15|| FIN - RUS|| B|| Ostrava|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | | 56|| 12.05. | + | | 56|| 12.05.2015|| 20:15|| CZE - SUI|| A|| Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) |
|} | |} | ||
Riadok 209: | Riadok 209: | ||
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Postupuje | ! Dátum!! Čas!! Zápas!! Mesto!! Výsledok!!Postupuje | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |16.05. | + | |16.05.15||13:45|| - ||Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-)|| - |
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |16.05. | + | |16.05.15||17:45|| - ||Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-)|| - |
|} | |} | ||
Riadok 221: | Riadok 221: | ||
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Hala!! Výsledok!! Víťaz | ! Dátum!! Čas!! Zápas!! Hala!! Výsledok!! Víťaz | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |17.05. | + | |17.05.15||16:15|| - ||Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-) || - |
|} | |} | ||
Riadok 229: | Riadok 229: | ||
! Dátum!! Čas!! Zápas!! Hala!! Výsledok!!Víťaz | ! Dátum!! Čas!! Zápas!! Hala!! Výsledok!!Víťaz | ||
|- valign="top" | |- valign="top" | ||
− | |17.05. | + | |17.05.15||20:45|| - ||Praha|| -:- (-:-, -:-, -:-)|| - |
|} | |} | ||
Riadok 238: | Riadok 238: | ||
'''Brankári:''' 50 Ján Laco (Barys Astana, Kazachstan/KHL), Július Hudáček (Örebro/Švédsko) | '''Brankári:''' 50 Ján Laco (Barys Astana, Kazachstan/KHL), Július Hudáček (Örebro/Švédsko) | ||
− | '''Obrancovia:''' Andrej Meszároš (Buffalo/NHL), Dominik Graňák (Fribourg Gottéron, Švajčiarsko), Marek Ďaloga (Sparta Praha/Česko), Juraj Mikuš (Sparta Praha/Česko), Michal Sersen (Slovan Bratislava/KHL), Ivan Baranka (Slovan Bratislava/KHL), Milan Jurčina (Dinamo Riga, Lotyšsko/KHL), Christián Jaroš (Lulea/Švédsko), Adam Jánošík (HC Košice) | + | '''Obrancovia:''' 14 Andrej Meszároš (Buffalo/NHL), 21 Dominik Graňák (Fribourg Gottéron, Švajčiarsko), 71 Marek Ďaloga (Sparta Praha/Česko), Juraj Mikuš (Sparta Praha/Česko), Michal Sersen (Slovan Bratislava/KHL), Ivan Baranka (Slovan Bratislava/KHL), Milan Jurčina (Dinamo Riga, Lotyšsko/KHL), Christián Jaroš (Lulea/Švédsko), 3 Adam Jánošík (HC Košice) |
− | '''Útočníci:''' Marián Gáborík (Los Angeles Kings/NHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers/NHL), Richard Pánik (Toronto Maple Leafs/NHL), Marko Daňo (Columbus Blue Jackets/NHL, Springfield Falcons/AHL), | + | '''Útočníci:''' 12 Marián Gáborík (Los Angeles Kings/NHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers/NHL), 28 Richard Pánik (Toronto Maple Leafs/NHL), Marko Daňo (Columbus Blue Jackets/NHL, Springfield Falcons/AHL), 61Milan Bartovič (Slovan Bratislava/KHL), 79 Libor Hudáček (Slovan Bratislava/KHL), 43 Tomáš Surový (HC Slovan Bratislava/KHL, HC ’05 Banská Bystrica), 55 Mário Bližňák (HC Plzeň/Česko), 25 Marek Viedenský (HPK Hämmeenlinna/Fínsko), Michel Miklík (Amur Chabarovsk, Rusko/KHL), Patrik Lušňák (Junosť Minsk/Bielorusko), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Štefan Ružička (HC Oceláři Třinec/ČR), 90 Tomáš Tatár (Detroit/NHL), 13 Tomáš Jurčo (Detroit/NHL) |
Riadok 253: | Riadok 253: | ||
'''Čaká sa na''': | '''Čaká sa na''': | ||
− | + | ||
− | + | ||
*Marek Hrivík (Hartford/AHL) | *Marek Hrivík (Hartford/AHL) | ||
Riadok 265: | Riadok 265: | ||
Ladislav Nagy (Slovan Bratislava/KHL) - svalové zranenie | Ladislav Nagy (Slovan Bratislava/KHL) - svalové zranenie | ||
Jaroslav Halák (NY Islanders/NHL) - vypadol z play off, doliečuje zranenia | Jaroslav Halák (NY Islanders/NHL) - vypadol z play off, doliečuje zranenia | ||
+ | Martin Réway (Sparta Praha/Česko) - v deň začiatku dostal angínu (ATB) | ||
==Realizačný tým== | ==Realizačný tým== | ||
Riadok 291: | Riadok 292: | ||
V troch súbojoch podľahlo Česku, Bielorusku a Lotyšsku po nájazdoch. Najvyššiu prehru utrpelo v piatok v Rige s Lotyšskom 1:5. Zdroj [http://sport.sme.sk/c/7772736/vujtek-mame-silnejsi-tim-ako-vlani.html Sme.sk] | V troch súbojoch podľahlo Česku, Bielorusku a Lotyšsku po nájazdoch. Najvyššiu prehru utrpelo v piatok v Rige s Lotyšskom 1:5. Zdroj [http://sport.sme.sk/c/7772736/vujtek-mame-silnejsi-tim-ako-vlani.html Sme.sk] | ||
− | Po prípravných zápasoch boli vyradený: obranca Ivana Švarný a útočníci Rastislav Dej, Ján Sýkora, Radoslav Tybor, Tomáš Marcinko | + | Po prípravných zápasoch boli vyradený: obranca Ivana Švarný a útočníci Rastislav Dej, Ján Sýkora, Radoslav Tybor, Tomáš Marcinko, Marcel Haščák (Amur Chabarovsk, Rusko/KHL) |
==Názory fanúšikov== | ==Názory fanúšikov== |
Verzia zo dňa a času 22:31, 5. máj 2015
Majstrovstvá sveta v hokeji 2015 prebiehajú od 1. mája do 16. mája v Prahe a Ostrave v Českej republike.
Zápasy sa hrajú systémom dvoch skupín s následným play off. Štvrťfinále sa hrá do kríža.
Hrá sa v hlavnom meste Praha a v Ostrave v halách O2 Arena a ČEZ aréna. Sú to v poradí 80. majstrovstvá sveta v hokeji. Maskotom šampionátu sú králici Bob a Bobek.
Prvých 8 týmov svetového rebríčka IIHF po skončení tohto šampionátu má zaručený priamy postup do budúceho olympijského turnaja v roku 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kvalifikácia o 3 miesta bude v novembri 2016.
Počas šampionátu sa bude rozhodovať o konaní MS v roku 2019. Kandiduje Slovensko a Švajčiarsko.
Obsah
Konečné poradie
- Zlato:
- Striebro:
- Bronz:
Priebeh turnaja
Konečné poradie v základných skupinách
Poradie | Skupina A (Praha) | Skupina B (Ostrava) |
---|---|---|
1 | Kanada 9 b. | USA 9 b. |
2 | Švédsko 8 b. | Slovensko 7 b. |
3 | Švajčiarsko 7 b. | Bielorusko 7 b. |
4 | Česko 4 b. | Rusko 6 b. |
5 | Nemecko 3 b. | Fínsko 6 b. |
6 | Rakúsko 2 b. | Dánsko 1 b. |
7 | Francúzsko 0 b. | Nórsko 0 b. |
8 | Lotyšsko 0 b. | Slovinsko 0 b. |
Celkové poradie:
Každý zápas (aj v základných a osemfinálových skupinách) musí poznať víťaza. Ak sa nerozhodne v riadnom hracom čase, tak sa predlžuje 5 minút (10 minút v semifinále, 20 minút finále) a potom sa idú samostatné nájazdy (séria 3 a potom dáš-nedáš).
Bodovanie:
- Víťaz v riadnom hracom čase... 3 body
- Víťaz v predĺžení, na nájazdy... 2 body
- Prehra v predĺžení, na nájazdy... 1 bod
- Prehra v riadnom hracom čase... bez bodu
V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú: vzájomné zápasy, rozdiel gólov v nich, viac strelených gólov v nich a posledným kritériom je poradie v rebríčku IIHF.
O záchranu v elitnej skupine MS
O záchranu sa nehralo. Posledné mužstvo z každej základnej skupiny zostupuje priamo. Zostupujú: - a - .
Turnaj I. divízie skupiny A sa hral 19.4.- 25.4. v Poľsku. Do A kategórie postúpili Kazachstán a Maďarsko.
Rozpis a výsledky v základných skupinách
Hrá sa síce v Európe, v našom časovom pásme.
# | Dátum | Čas | Zápas | Skupina | Aréna | Výsledok |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 01.05.2015 | 16:15 | CAN - LAT | A | Praha | 6:1 (3:0, 2:0, 1:1) |
2 | 01.05.2015 | 16:15 | USA - FIN | B | Ostrava | 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) |
3 | 01.05.2015 | 20:15 | CZE - SWE | A | Praha | 5:6 s.n. (1:2, 0:1, 4:2, 0:0) |
4 | 01.05.2015 | 20:15 | RUS - NOR | B | Ostrava | 6:2 (4:0, 2:2, 0:0) |
5 | 02.05.2015 | 12:15 | SVK - DEN | B | Ostrava | 4:3 s.n. (0:0, 0:1, 3:2) |
6 | 02.05.2015 | 12:15 | SUI - AUT | A | Praha | 3:4 s.n. (1:0, 1:1, 1:2, 0:0) |
7 | 02.05.2015 | 16:15 | BLR - SLO | B | Ostrava | 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) |
8 | 02.05.2015 | 16:15 | FRA - GER | A | Praha | 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) |
9 | 02.05.2015 | 20:15 | NOR - USA | B | Ostrava | 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) |
10 | 02.05.2015 | 20:15 | LAT - CZE | A | Praha | 2:4 (0:1, 3:1, 1:0) |
11 | 03.05.2015 | 12:15 | AUT - SWE | A | Praha | 1:6 (0:3, 0:3, 1:0) |
12 | 03.05.2015 | 12:15 | RUS - SLO | B | Ostrava | 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) |
13 | 03.05.2015 | 16:15 | CAR - GER | A | Praha | 10:0 (4:0, 5:0, 1:0) |
14 | 03.05.2015 | 16:15 | BLR - SVK | B | Ostrava | 1:2 p.p. (0:0, 0:0, 1:1, 0:1) |
45 | 03.05.2015 | 20:15 | FRA - SUI | A | Praha | 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) |
16 | 03.05.2015 | 20:15 | DEN - FIN | B | Ostrava | 0:3 (0:0, 0:3, 0:0) |
17 | 04.05.2015 | 16:15 | RUS - USA | B | Ostrava | 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) |
18 | 04.05.2015 | 16:15 | LAT - SWE | A | Praha | 1:8 (0:1, 1:3, 0:4) |
19 | 04.05.2015 | 20:15 | NOR - FIN | B | Ostrava | 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) |
20 | 04.05.2015 | 20:15 | CAN - CZE | A | Praha | 6:3 (2:1, 1:1, 3:1) |
21 | 05.05.2015 | 16:15 | DEN - BLR | B | Ostrava | 1:5 (1:0, 0:3, 0:2) |
22 | 05.05.2015 | 16:15 | SUI - GER | A | Praha | 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) |
23 | 05.05.2015 | 20:15 | SVK - SLO | B | Ostrava | 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) |
24 | 05.05.2015 | 20:15 | AUT - FRA | A | Praha | 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) |
25 | 06.05.2015 | 16:15 | RUS - DEN | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
26 | 06.05.2015 | 16:15 | SUI - LAT | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
27 | 06.05.2015 | 20:15 | SVK - NOR | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
28 | 06.05.2015 | 20:15 | SWE - CAN | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
29 | 07.05.2015 | 16:15 | USA - BLR | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
30 | 07.05.2015 | 16:15 | CZE - FRA | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
31 | 07.05.2015 | 20:15 | FIN - SLO | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
32 | 07.05.2015 | 20:15 | SWE - GER | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
33 | 08.05.2015 | 16:15 | SLO - NOR | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
34 | 08.05.2015 | 16:15 | CZE - AUT | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
35 | 08.05.2015 | 20:15 | USA - DEN | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
36 | 08.05.2015 | 20:15 | GER - LAT | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
37 | 09.05.2015 | 12:15 | BLR - RUS | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
38 | 09.05.2015 | 12:15 | FRA - CAN | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
39 | 09.05.2015 | 16:15 | FIN - SVK | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
40 | 09.05.2015 | 16:15 | AUT - LAT | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
41 | 09.05.2015 | 20:15 | DEN - NOR | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
42 | 09.05.2015 | 20:15 | SWE - SUI | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
43 | 10.05.2015 | 16:15 | SLO - USA | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
44 | 10.05.2015 | 16:15 | GER - CZE | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
45 | 10.05.2015 | 20:15 | SVK - RUS | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
46 | 10.05.2015 | 20:15 | SUI - CAN | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
47 | 11.05.2015 | 16:15 | FIN - BLR | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
48 | 11.05.2015 | 16:15 | GER - AUT | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
49 | 11.05.2015 | 20:15 | SLO - DEN | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
50 | 11.05.2015 | 20:15 | SWE - FRA | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
51 | 12.05.2015 | 12:15 | NOR - BLR | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
52 | 12.05.2015 | 12:15 | CAN - AUT | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
53 | 12.05.2015 | 16:15 | USA - SVK | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
54 | 12.05.2015 | 16:15 | LAT - FRA | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
55 | 12.05.2015 | 20:15 | FIN - RUS | B | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) |
56 | 12.05.2015 | 20:15 | CZE - SUI | A | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) |
Do štvrťfinále postúpili:
- V skupine A: -, -, -, -
- V skupine B: -, -, -, -
Štvrťfinálové dvojice
Dátum | Čas | Zápas | Hala | Výsledok | Postupuje |
---|---|---|---|---|---|
14.05.09 | 15:15 | A1-B4 | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) | - |
14.05.10 | 16:15 | A4 - B1 | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) | - |
14.05.10 | 19:15 | A2 - B3 | Ostrava | -:- (-:-, -:-, -:-) | - |
14.05.10 | 20:15 | A3 - B2 | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) | - |
Domáci hrajú večerný zápas.
Semifinále
Dátum | Čas | Zápas | Mesto | Výsledok | Postupuje |
---|---|---|---|---|---|
16.05.15 | 13:45 | - | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) | - |
16.05.15 | 17:45 | - | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) | - |
Domáci hrajú skorší zápas.
O tretie miesto
Dátum | Čas | Zápas | Hala | Výsledok | Víťaz |
---|---|---|---|---|---|
17.05.15 | 16:15 | - | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) | - |
Finále
Dátum | Čas | Zápas | Hala | Výsledok | Víťaz |
---|---|---|---|---|---|
17.05.15 | 20:45 | - | Praha | -:- (-:-, -:-, -:-) | - |
Súpiska slovenských reprezentantov
Nominácia Slovenska na MS v Českej republike
Brankári: 50 Ján Laco (Barys Astana, Kazachstan/KHL), Július Hudáček (Örebro/Švédsko)
Obrancovia: 14 Andrej Meszároš (Buffalo/NHL), 21 Dominik Graňák (Fribourg Gottéron, Švajčiarsko), 71 Marek Ďaloga (Sparta Praha/Česko), Juraj Mikuš (Sparta Praha/Česko), Michal Sersen (Slovan Bratislava/KHL), Ivan Baranka (Slovan Bratislava/KHL), Milan Jurčina (Dinamo Riga, Lotyšsko/KHL), Christián Jaroš (Lulea/Švédsko), 3 Adam Jánošík (HC Košice)
Útočníci: 12 Marián Gáborík (Los Angeles Kings/NHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers/NHL), 28 Richard Pánik (Toronto Maple Leafs/NHL), Marko Daňo (Columbus Blue Jackets/NHL, Springfield Falcons/AHL), 61Milan Bartovič (Slovan Bratislava/KHL), 79 Libor Hudáček (Slovan Bratislava/KHL), 43 Tomáš Surový (HC Slovan Bratislava/KHL, HC ’05 Banská Bystrica), 55 Mário Bližňák (HC Plzeň/Česko), 25 Marek Viedenský (HPK Hämmeenlinna/Fínsko), Michel Miklík (Amur Chabarovsk, Rusko/KHL), Patrik Lušňák (Junosť Minsk/Bielorusko), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Štefan Ružička (HC Oceláři Třinec/ČR), 90 Tomáš Tatár (Detroit/NHL), 13 Tomáš Jurčo (Detroit/NHL)
Maximum je 22 hráčov v poli a 3 brankári. Do zápasu sa nasadzuje 20+2. Pred začiatkom prvého zápasu turnaja musia nahlásiť 15+2 a všetci musia byť v dejisku turnaja.
Kapitánom je Tomáš Kopecký, jeho asistenti sú Dominik Graňák a Milan Bartovič.
Náhradníci:
- Brankár: Branislav Konrád (Dukla Trenčín)
- Obranca:
- Útočníci:
Čaká sa na:
- Marek Hrivík (Hartford/AHL)
Hrať nebudú
Zdeno Chára (zranenie) Michal Handzuš (necíti sa, slabá forma) Marián Hossa (2. kolo play off) Martin Marinčin (2. kolo AHL) Ladislav Nagy (Slovan Bratislava/KHL) - svalové zranenie Jaroslav Halák (NY Islanders/NHL) - vypadol z play off, doliečuje zranenia Martin Réway (Sparta Praha/Česko) - v deň začiatku dostal angínu (ATB)
Realizačný tým
(Bude aktualizované. Toto je realizačný tým minulého MS)
- Hlavný tréner: Vladimír Vůjtek
- Asistenti trénera: Peter Oremus, Vladimír Orczág
- Generálny manažér: Otto Sýkora
- Vedúci výpravy:
- Tréner brankárov
- Konzultant:
- Technický vedúci:
- Lekár: Ján Grauzel
- Kondičný tréner:
- Maséri: Branislav Prokop
- Výstroj: Samuel Petráš
- Videotréner:
- Hovorca: Tomáš Stulajter
Slovenská reprezentácia počas prípravy
Prehľad prípravných zápasov
Z ôsmich prípravných zápasov vyhralo Slovensko len dva - so Švédskom 3:1 a s Bieloruskom 5:2. V troch súbojoch podľahlo Česku, Bielorusku a Lotyšsku po nájazdoch. Najvyššiu prehru utrpelo v piatok v Rige s Lotyšskom 1:5. Zdroj Sme.sk
Po prípravných zápasoch boli vyradený: obranca Ivana Švarný a útočníci Rastislav Dej, Ján Sýkora, Radoslav Tybor, Tomáš Marcinko, Marcel Haščák (Amur Chabarovsk, Rusko/KHL)
Názory fanúšikov
Môžete pridať odkaz a krátku anotáciu na váš článok s postrehmi a názormi na dianie na MS v hokeji na Slovensku
Informácie zo zákulisia šampionátu
Odhad celkového poradia pred začiatkom
Väčšina bookmakerov najviac favorizuje ..., nasleduje ..., tretími by malo byť ... . Nasledujú ..., a na 5. mieste ... .
Rozhodcovia na MS
Celkovo je na turnaj nominovaných 16 hlavných a 16 čiarových. Dvojicu hlavných budú mať na MS xxxx
Slovenský rozhodcovia:
- hlavný:
- čiarový:
- supervisor: