MS v hokeji Nemecko a Francúzsko 2017
Majstrovstvá sveta v hokeji 2017 prebiehajú od 5. mája do 21. mája v Kolíne v Nemecku a v Paríži vo Francúzsku.
Zápasy sa hrajú systémom dvoch skupín s následným play off. Štvrťfinále sa bude hrať do kríža. Domáce mužstvá sa ale nebudú sťahovať na štvrťfinále.
Hralo sa v hlavnom Kolíne v LANXESS Aréne a v Parížskej AccorHotels Aréne Sú to v poradí 81. majstrovstvá sveta v hokeji. Maskotom šampionátu sú Asterix a Obelisk
Obsah
Konečné poradie
- Zlato:
- Striebro:
- Bronz:
Priebeh turnaja
Priebežné poradie v základných skupinách
Poradie | Skupina A (Lanxes Aréna Kolín) | Skupina B (AccorHotels Aréna Paríž) |
---|---|---|
1 | Lotyšsko 3 b. | Kanada 3 b. |
2 | Nemecko 3 b. | Fínsko 3 b. |
3 | Slovensko 2 b. | Česko 3 b. |
4 | Rusko 2.b | Švajčiarsko 2 b. |
5 | Taliansko 1 b. | Slovinsko 1 b. |
6 | Švédsko 1 b. | Bielorusko 0 b. |
7 | USA 0 b. | Francúzsko 0 b. |
8 | Dánsko 0 b. | Nórsko 0 b. |
Celkové poradie: 4. - 5. - , 6. - , 7. -, 8. -, 9. - , 10. - , 11. - , 12. - , 13. - , 14. - , 15. - , 16. - .
Každý zápas (aj v základných a osemfinálových skupinách) musí poznať víťaza. Ak sa nerozhodne v riadnom hracom čase, tak sa predlžuje 5 minút (10 minút v semifinále, 20 minút finále) vo formáte 3 na 3. A potom sa idú samostatné nájazdy (séria 3 a potom dáš-nedáš).
Bodovanie:
- Víťaz v riadnom hracom čase... 3 body
- Víťaz v predĺžení, na nájazdy... 2 body
- Prehra v predĺžení, na nájazdy... 1 bod
- Prehra v riadnom hracom čase... bez bodu
V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú: vzájomné zápasy, rozdiel gólov v nich, viac strelených gólov v nich a posledným kritériom je poradie v rebríčku IIHF.
O záchranu v elitnej skupine MS
O záchranu sa nehralo. Posledné mužstvo z každej základnej skupiny zostupuje priamo. Zostupujú: - a - .
Turnaj I. divízie skupiny A sa hral 23.4.- 29.4. v Maďarsku. Do A kategórie postúpili Južná Kórea a Rakúsko.
Rozpis a výsledky v základných skupinách
Hrá sa síce v Európe, v našom časovom pásme. Čas v tabuľke je náš, stredoeurópsky letný čas.
# | Dátum | Čas | Zápas | Skupina | Aréna | Výsledok |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 05.05.2016 | 16:15 | SWE - RUS | A | LANXESS Arena | 1:2 s.n. (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1) |
2 | 05.05.2015 | 16:15 | FIN - BLR | B | AccorHotels Arena | 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) |
3 | 05.05.2015 | 20:15 | USA - GER | A | LANXESS Arena | 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) |
4 | 05.05.2015 | 20:15 | CZE - CAN | B | AccorHotels Arena | 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) |
5 | 06.05.2015 | 12:15 | LAT - DEN | A | LANXESS Arena | 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) |
6 | 06.05.2015 | 12:15 | SUI - SLO | B | AccorHotels Arena | 5:4 (4:0, 0:1, 0:3, 0:0, 1:0) |
7 | 06.05.2015 | 16:15 | SVK - ITA | A | LANXESS Arena | 3:2 p.p. (1:0, 0:1, 1:1, 1-0) |
8 | 06.05.2015 | 16:15 | BLR - CZE | B | AccorHotels Arena | 1:6 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0) |
9 | 06.05.2015 | 20:15 | GER - SWE | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
10 | 06.05.2015 | 20:15 | NOR - FRA | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
11 | 07.05.2015 | 12:15 | ITA - RUS | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
12 | 07.05.2015 | 12:15 | SLO - CAN | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
13 | 07.05.2015 | 16:15 | USA - DEN | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
14 | 07.05.2015 | 16:15 | FIN - FRA | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
15 | 07.05.2015 | 20:15 | LAT - SVK | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
16 | 07.05.2015 | 20:15 | NOR - SUI | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
17 | 08.05.2015 | 16:15 | GER - RUS | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
18 | 08.05.2015 | 16:15 | BLR - CAN | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
19 | 08.05.2015 | 20:15 | USA - SWE | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
20 | 08.05.2015 | 20:15 | FIN - CZE | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
21 | 09.05.2015 | 16:15 | ITA - LAT | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
22 | 09.05.2015 | 16:15 | SLO - NOR | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
23 | 09.05.2015 | 20:15 | SVK - DEN | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
24 | 09.05.2015 | 20:15 | SUI - FRA | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
25 | 10.05.2015 | 16:15 | USA - ITA | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
26 | 10.05.2015 | 16:15 | SUI - BLR | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
27 | 10.05.2015 | 20:15 | SVK - GER | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
28 | 10.05.2015 | 20:15 | FIN - SLO | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
29 | 11.05.2015 | 16:15 | RUS - DEN | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
30 | 11.05.2015 | 16:15 | CZE - NOR | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
31 | 11.05.2015 | 20:15 | SWE - LAT | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
32 | 11.05.2015 | 20:15 | CAN - FRA | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
33 | 12.05.2015 | 16:15 | SWE - ITA | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
34 | 12.05.2015 | 16:15 | CZE - SLO | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
35 | 12.05.2015 | 20:15 | DEN - GER | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
36 | 12.05.2015 | 20:15 | FRA - BLR | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
37 | 13.05.2015 | 12:15 | LAT - USA | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
38 | 13.05.2015 | 12:15 | NOR - FIN | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
39 | 13.05.2015 | 16:15 | RUS - SVK | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
40 | 13.05.2015 | 16:15 | SLO - BLR | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
41 | 13.05.2015 | 20:15 | ITA - GER | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
42 | 13.05.2015 | 20:15 | CAN - SUI | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
43 | 14.05.2015 | 16:15 | SVK - USA | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
44 | 14.05.2015 | 16:15 | FRA - CZE | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
45 | 14.05.2015 | 20:15 | DEN - SWE | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
46 | 14.05.2015 | 20:15 | SUI - FIN | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
47 | 15.05.2015 | 16:15 | DEN - ITA | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
48 | 15.05.2015 | 16:15 | CAN - NOR | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
49 | 15.05.2015 | 20:15 | RUS - LAT | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
50 | 15.05.2015 | 20:15 | FRA - SLO | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
51 | 16.05.2015 | 12:15 | SWE - SVK | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
52 | 16.05.2015 | 12:15 | BLR - NOR | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
53 | 16.05.2015 | 16:15 | RUS - USA | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
54 | 16.05.2015 | 16:15 | CZE - SUI | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
55 | 16.05.2015 | 20:15 | GER - LAT | A | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
56 | 16.05.2015 | 20:15 | CAN - FIN | B | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) |
Do štvrťfinále postúpili:
- V skupine A: - , - , - , -
- V skupine B: - , - , - , -
Štvrťfinálové dvojice
Dátum | Čas | Zápas | Hala | Výsledok | Postupuje |
---|---|---|---|---|---|
18.05. | 16:15 | - | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) | USA |
18.05. | 16:15 | - | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) | Fínsko |
18.05. | 20:15 | - | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) | Rusko |
18.05. | 20:15 | - | AccorHotels Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) | Kanada |
Domáci hrajú večerný zápas.
Semifinále
Dátum | Čas | Zápas | Mesto | Výsledok | Postupuje |
---|---|---|---|---|---|
20.05. | 16:15 | - | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) | Fínsko |
20.05. | 20:15 | - | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) | Kanada |
Domáci hrajú skorší zápas.
O tretie miesto
Dátum | Čas | Zápas | Hala | Výsledok | Víťaz |
---|---|---|---|---|---|
21.05. | 16:15 | - | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) | Rusko |
Finále
Dátum | Čas | Zápas | Hala | Výsledok | Víťaz |
---|---|---|---|---|---|
21.05. | 20:15 | - | LANXESS Arena | -:- (-:-, -:-, -:-) | Kanada |
Súpiska slovenských reprezentantov
Nominácia Slovenska na MS v Rusku
Brankári:
Obrancovia:
Útočníci:
Maximum je 22 hráčov v poli a 3 brankári. Do zápasu sa nasadzuje 20+2. Pred začiatkom prvého zápasu turnaja musia nahlásiť 15+2 a všetci musia byť v dejisku turnaja.
Kapitánom je Hudáček, jeho asistenti sú - a - .
Čaká sa na:
Na nikoho
Náhradníci:
Hrať nebudú
Historicky prvé MS bez hráčov z NHL.
Realizačný tým
- Hlavný tréner: Zdeno Cíger
- Asistenti trénera: Ernest Bokroš, Miroslav Miklošovič
- Generálny manažér: Róbert Švehla
- Vedúci výpravy:
- Tréner brankárov
- Konzultant:
- Technický vedúci:
- Lekár: MUDr. Ján Grauzel
- Kondičný tréner:
- Masér: Michal Malina
- Fyzioterapeuti: Michal Nemček, Viktor Fábik
- Výstroj: Samuel Petráš
- Videotréner: Igor Andrejkovič
- Hovorca: Tomáš Štulajter
Slovenská reprezentácia počas prípravy
Prehľad prípravných zápasov
Názory
Hodnotenie účinkovania Slovenskej reprezentácie:
Informácie zo zákulisia šampionátu
Odhad celkového poradia pred začiatkom
Väčšina bookmakerov najviac favorizuje ..., nasleduje ..., tretími by malo byť ... . Nasledujú ..., a na 5. mieste ... .
Rozhodcovia na MS
Rozhodcovia sú označení číslami na dresoch podľa vlastného výberu.
Celkovo je na turnaj nominovaných 16 hlavných a 16 čiarových.
Slovenský rozhodcovia:
- hlavný:
- čiarový:
- supervisor: -
MS na televíznych obrazovkách a na sieti
Sledovanie zápasov cez internet
Český rozhlas
Aplikácia iRadio - Android
RTVS
On-line -len z územia Slovenska.
ČT
Živé visílání - len z územia ČR